03.07.2020, 13:54 Wersja do druku

Białystok. Zaczyna się Akcja Lato

Inne aktualności

Białostocki Ośrodek Kultury wraz z kinem Forum otworzył się niespełna tydzień temu i od razu rusza z nowym programem. M.in. tym skierowanym do dzieci. Od środy rozpoczęła się Akcja Lato. W programie jeden spektakl i aż 14 filmów.

W kinie Forum oglądać je można będzie niemal codziennie, na każdy dzień zaplanowano inny seans, za to godziny projekcji zawsze będą te same: 11.30. Repertuar jest różny - to filmy dla dzieci młodszych (nawet od lat 4) i starszych. Wstęp na każdą projekcję - 10 zł.

Spektakl „Ananas"

Tyle samo kosztuje wstęp na spektakl „Ananas", który 7 lipca pokaże Teatr Uszyty, założony przez Katarzynę i Andrzeja Kopczyków, zawodowych krakowskich aktorów.

Spektakl na podstawie książki Anny Świrszczyńskiej „Cudowna broda szacha". Przedstawienie nawiązuje do tradycji teatru jarmarcznego, gdzie opowieść przedstawiana była wprost z wozu bądź budy jarmarcznej, a bohaterowie, czyli lalki, ukazywali się w malej przestrzeni okienka. Tu też podobnych sytuacji nie zabraknie, a wspomniany wóz stanie się niezwykłym wręcz wehikułem, który przeniesie widzów nie tylko w czasie, ale i przestrzeni geograficznej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wakacje 2020 Białystok. Zaczyna się Akcja Lato

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Białystok nr 154

Autor:

moż

Data:

03.07.2020

Tematy w toku