EN
23.04.2022, 15:00 Wersja do druku

Białystok. Młodzi twórcy mogą starać się o prezydenckie stypendia

Inne aktualności

Do 2 maja młodzi twórcy zajmujący się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami mogą ubiegać się o przyznanie stypendiów artystycznych prezydenta miasta Białegostoku na drugie półrocze 2022 r. Projekty mają być zrealizowane między 1 lipca a końcem grudnia.

- Stypendia mogą być przyznane osobom działającym na terenie Białegostoku, które nie ukończyły 35. roku życia, w następujących dziedzinach: fotografia, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, sztuka estradowa, sztuka filmowa, sztuki wizualne, taniec, teatr i upowszechnianie kultury - wyjaśnia Kamila Bogacewicz z białostockiego magistratu.

Wniosek o przyznanie stypendium powinien zawierać:

dane osobowe kandydata (imię i nazwisko, data urodzenia, adres, telefon/e-mail, miejsce pracy lub oświadczenie o wykonywaniu wolnego zawodu),

program stypendium i harmonogram,

uzasadnienie celowości przyznania stypendium,

informację o dotychczasowym dorobku twórczym i osiągnięciach (zrealizowane projekty, nagrody, wyróżnienia, udział w konkursach, wystawach, prezentacjach, publikacje itp.),

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Białystok. Młodzi twórcy mogą starać się o prezydenckie stypendia

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

xp

Data publikacji oryginału:

23.04.2022

Wątki tematyczne