EN

7.06.2021, 08:27 Wersja do druku

Białystok. Historie w oknach i inne artystyczne klimaty. Pieniądze na projekty kulturalne

Inne aktualności

Spektakle, potańcówka, koncerty, działania poświęcone znanym postaciom, jak m.in. przedwojenna aktorka Nora Ney czy Jan Wilkowski, legenda polskiego teatru, który wraz z Krzysztofem Rauem współtworzył białostocki wydział lalkarstwa... 12 różnych projektów artystycznych powstanie dzięki wsparciu białostockiego Urzędowi Miejskiemu.

Miasto Białystok rozstrzygnęło otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego na drugie półrocze 2021 r. Miejskie pieniądze wsparły 12 różnorodnych projektów, wybranych z 27 zgłoszonych (jedna oferta została złożona po terminie, czyli po 12 maja).

Budżet konkursu opiewa na kwotę 116,5 tys. zł. Wśród wybranych projektów znalazły się m.in. pomysły znakomitych teatrów niezależnych związanych z regionem – jak m.in. Teatr Papahema i Grupa Coincidentia. Pieniądze trafią też m.in. do mniejszości tatarskiej, twórców niepełnosprawnych, środowiska lalkarskiego.

Jak informuje Kamila Bogacewicz z Urzędu Miejskiego w Białymstoku – rozstrzygnięty właśnie konkurs był już ostatnim w 2021 roku otwartym konkursem ofert w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
Lista projektów dotowanych przez miasto Białystok

* Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej im. bł. ks. Michała Sopoćki „Michael" – Wystawa fotograficzna z okazji 5-lecia ustanowienia błogosławionego ks. Michała Sopoćki Patronem Miasta Białegostoku – 5 tys. zł

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Białystok. Historie w oknach i inne artystyczne klimaty. Pieniądze na projekty kulturalne

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Białystok” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne