01.07.2020, 08:01 Wersja do druku

Opole. OTLiA wróci w lipca, w Kochanowskim próby

Inne aktualności

Pod koniec lipca w OTLiA zobaczymy pierwsze po przerwie prezentacje, a na kolejne teatr będzie zapraszał w sierpniowe weekendy. Z kolei w Teatrze Kochanowskiego rozpoczęły się próby do spektaklu "Król Lear" w reżyserii Anny Augustynowicz.

Ostatni spektakl przed ogłoszeniem stanu epidemicznego i zawieszeniem prezentacji spektakli w Teatrze Lalki zagrano 11 marca. Od tego czasu teatr spotykał się z widzami tylko za pośrednictwem sieci. Teraz poinformowano, że po ponad czterech miesiącach przerwy OTLiA jest gotowy do ponownego zaproszenia widzów do swojej siedziby.

- Podczas izolacji związanej z epidemią spędziliśmy mnóstwo godzin przed ekranami komputerów, komunikowaliśmy się przy pomocy internetu i uczestniczyliśmy w wielu wydarzeniach online, także tych kulturalnych. I choć była to dla wielu z nas bardzo ważna forma spotkań, to wszyscy wiemy, że nic nie zastąpi prawdziwego spotkania „w realu”. Zwłaszcza w przypadku teatru, który przecież opiera się na emocjach i wzajemnej wymianie energii między sceną a widownią. Dlatego już pod koniec lipca odbędą się w teatrze pierwsze po przerwie prezentacje, a na kolejne będziemy zapraszać w sierpniowe weekendy - informuje Magdalena Starczewska z Teatru Laki i Aktora.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Lalki i Aktora wznawia przedstawienia. W Teatrze Kochanowskiego ruszyły próby do nowego spektaklu

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Opole online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Piotr Zapotoczny

Data:

01.07.2020

Wątki tematyczne