EN

1.12.2020, 08:45 Wersja do druku

Kraków. Były dyrektor Teatru Bagatela oskarżony o mobbing i nadużycia seksualne

Inne aktualności

Prokuratura Okręgowa w Krakowie zakończyła postępowanie w sprawie byłego dyrektora teatru Bagatela. Henryk S. został oskarżony o naruszenie praw pracowniczych i wykorzystanie stanowiska do nadużyć seksualnych. Pracownice miał krzywdzić przez ostatnich 10 lat.

To lata upokorzeń. Ale wreszcie odważyłyśmy się powiedzieć o tym głośno – mówiły aktorki krakowskiego teatru Bagatela. W listopadzie ubiegłego roku dziewięć kobiet oskarżyło ówczesnego dyrektora teatru Bagatela o molestowanie i mobbing.

Przez lata miały znosić obściskiwanie, dotykanie, przytulanie, lizanie po szyi, klepanie w pośladki, wciskanie języka do ucha.

Zawiadomienie do prokuratury złożył też prezydent Jacek Majchrowski. Śledztwo trwało ponad rok. W poniedziałek 30 listopada krakowska prokuratura przedstawiła akt oskarżenia.

Henryk S. oskarżony przez prokuraturę. Odpowie za mobbing i nadużycia seksualne

Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie: – Podejrzanemu zarzucono czyny przeciwko wolności seksualnej, naruszania praw pracowniczych oraz naruszania nietykalności cielesnej na szkodę dziewięciu pokrzywdzonych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr Bagatela. Były dyrektor oskarżony o mobbing i nadużycia seksualne

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne