EN

12.11.2020, 19:10 Wersja do druku

Życie nagradza za pasję

fot. archiwum prywatne

Krytyk, dziennikarz, wykładowca łódzkiej „Filmówki”, dyrektor wiodących festiwali filmowych, juror konkursów, autor książek – pisze o Łukaszu Maciejewskim Mariusz Polański w tygodniku "TEMI".

Krytyk, dziennikarz, wykładowca łódzkiej „Filmówki”, dyrektor wiodących festiwali filmowych, juror konkursów, autor książek – przede wszystkim znanego cyklu „Aktorki”. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Łukasz Maciejewski – człowiek, który żyje, realizując swoje pasje. A życie go za to nagradza. Choć – jak mówi – to także dzięki temu, że jest mieszczańsko poukładany i praktyczny. W efekcie potrafi tak organizować pracę, by wywiązać się ze wszystkich zobowiązań.

Zawsze było go pełno. Wszędzie. I tak jest do dzisiaj. Zmieniły się jedynie płaszczyzny jego działalności. Autentyczne zainteresowania i uczciwość wobec siebie dają spokój i zadowolenie. Literatura, teatr, film, muzyka – to wszystko kochał od zawsze. Od kiedy pamięta. Nie rozstawał się z książkami. Był stałym gościem teatralnych spektakli. Oglądał filmy i o nich czytał.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

TEMI
Link do źródła