EN

9.06.2021, 08:43 Wersja do druku

Zwierzyniec. Teatr wyjdzie na ulice

Inne aktualności

W Zwierzyńcu są miejsca, które mogą być dobrą lokalizacją dla spektakli plenerowych. Chcą je wykorzystać organizatorzy Festiwalu Teatrów Ulicznych planowanego na 25 lipca.

– Mamy wspaniałe przestrzenie, które można wykorzystać na tego rodzaju występy. Deptak, Zwierzyńczyk, amfiteatr, stary browar, most przy Kościółku na Wodzie czy dawny pałac Zamoyskich, w którym mieści się Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, mogą stanowić dla aktorów wyjątkową scenerię. Takie uliczne prezentacje cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem, a wakacyjny termin wybraliśmy z myślą o turystach, wypoczywających na Roztoczu – mówi Edyta Sadło, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu, które zorganizuje to wydarzenie.

Podczas festiwalu, który odbędzie się 25 lipca, chce wystąpić pięć grup teatralnych m.in. z Krakowa, Lublina i Wrocławia. Wszystkie spektakle będzie można obejrzeć za darmo, ponieważ pieniądze na ten cel będą pochodzić z budżetu państwa. Zwierzynieckie centrum kultury pozyskało je z ministerstwa kultury, które podzieliło środki z Funduszu Promocji Kultury.

Inicjatorzy imprezy deklarują, że jeśli pomysł się przyjmie, będą go kontynuować w kolejnych latach.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Teatr wyjdzie na ulice Zwierzyńca

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Damian Drabik

Data publikacji oryginału:

09.06.2021

Wątki tematyczne