EN
28.07.2022, 11:30 Wersja do druku

Zielona Góra. „Kora. Falowanie i spadanie” na Winobraniowych Spotkaniach Teatralnych

We wrześniu na Winobraniowych Spotkaniach Teatralnych 2022 zobaczymy spektakl „Kora. Falowanie i spadanie” w reż. Tomasza Ogonowskiego z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

fot. Izabela Rogowska/ mat. teatru

Kora fascynuje. Nawet, kiedy jej już nie ma, zostały evergreeny Maanamu i jej własna legenda. Może zachwycać, może obrażać, ale nikogo nie pozostawia obojętnym. Kora zawsze mówiła to, co myślała i z lubością opowiadała, jak istotną rolę w jej życiu odgrywają sny. Dlatego i my wyśniliśmy nasz teatralny sen o Korze w spektaklu „Kora. Falowanie i spadanie”. Usłyszycie w nim największe przeboje Maanamu i przepłyniecie przez oniryczny ocean zdarzeń z życia artystki, w którym najważniejsze było po prostu życie. I miłość. Bo według niej każda miłość zaczyna się od miłości i naprawdę nie sposób się z tym nie zgodzić. Na scenie zobaczymy Żanettę Gruszczyńską-Ogonowską, Wojciecha Kowalskiego i Artura Czerwińskiego, a także Bernadettę Bursztę, Adriannę Jendroszek, Dominikę Mrozowską-Grobelną, Beatę Niedzielę oraz Katarzynę Ulicką-Pydę. Spektakl „Kora. Falowanie i spadanie” reżyseruje Alina Moś-Kerger, która w BTD kilka lat temu zrealizowała spektakl „Dziękuję za różę”. Autorem scenariusza jest Tomasz Ogonowski, któremu reżyserka udzieliła konsultacji dramaturgicznych. Za kostiumy i scenografię odpowiada Natalia Kołodziej, za ruch sceniczny Bartosz Bandura, a za opracowanie muzyczne Maciej Osada-Sobczyński.

***

Reżyseria: Alina Moś-Kerger

Autor: Tomasz Ogonowski

Konsultacje dramaturgiczne: Alina Moś-Kerger

Obsada: Bernadetta Burszta, Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Katarzyna Ulicka-Pyda, Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska-Grobelna, Beata Niedziela, Wojciech Kowalski, Artur Czerwiński

Scenografia: Natalia Kołodziej

Ruch sceniczny: Bartosz Bandura

Opracowanie muzyczne: Maciej Osada-Sobczyński

Kostiumy: Natalia Kołodziej

Foto: Izabela Rogowska

Czas trwania spektaklu: 1h 50min (bez przerwy)

***

"KORA. FALOWANIE I SPADANIE"

07.09., godz.19.00

Duża Scena Lubuskiego Teatru

Spektakl gościnny Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

Bilety: teatr.zgora.pl/ zakładka bilety

abilet.pl

Rezerwacja telefoniczna: 68 452 72 72 w. 63, 35 lub 33 (kasa biletowa)

Źródło:

Materiał nadesłany