EN
24.07.2020, 09:59 Wersja do druku

Zielona Góra. Dziś premiera musicalu "Słodkie lata 20.-30."

mat. teatru

Będzie się działo w ten weekend na placu Teatralnym! W piątek premiera musicalu "Słodkie lata 20.-30.", którą artyści zagrają też w sobotę. A na zakończenie weekendu warto zabrać swoje pociechy na "Trzy świnki".

To już piąty weekend z przedstawieniami w ramach Lubuskiego Lata Teatralnego. Po przerwie spowodowanej koronawirusem artyści z Lubuskiego Teatru powrócili na scenę.

W poprzednie weekendy grali w Dąbiu, teraz wracają do Zielonej Góry. Z przytupem i czymś zupełnie nowym, bo na placu Teatralnym obejrzymy widowisko doskonale znanego zielonogórskiej publiczności Jana Szurmieja „Słodkie lata 20.-30.”, oparte na polskich piosenkach z okresu międzywojennego.

"Na wesoło, nostalgicznie, śpiewająco – zanurzmy się w świat kabaretu Qui Pro Quo z międzywojennej Warszawy! Poniosą nas piosenki do słów Juliana Tuwima, Mariana Hemara, Jerzego Jurandota i wielu innych! »Już taki jestem zimny drań«, »Umówiłem się z nią na dziewiątą«, »Na pierwszy znak«" - zapowiada Teatr i pokazuje trailer musicalu:

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Lubuskie Lato Teatralne: W piątek wielka premiera! Powrócimy do słodkich lat... Zobacz trailer

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

ziar

Wątki tematyczne