EN

24.10.2022, 16:53 Wersja do druku

Zabrze. Werdykt jury XXI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”

mat. organizatora

Jury XXI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA” w składzie: Dorota Buchwald (przewodnicząca), Michał Centkowski, Łukasz Drewniak, Wojciech Tomczyk zdecydowało o przyznaniu nagród nie spektaklom tylko indywidualnym twórcom, bo to oni dzisiaj biorą osobistą odpowiedzialność za interpretację rzeczywistości.

Nagrody aktorskie w kwocie 4 000 zł każda otrzymują:

1. Maciej Kaczor za rolę w spektaklu „CHOPCY Z ROOSEVELTA” Katarzyny Knychalskiej w reżyserii Jacka Głomba z Teatru Nowego w Zabrzu.
2. Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska za rolę Vivianne Bearing w spektaklu „DOWCIP” Margaret Edson w reżyserii Bożeny Suchockiej z Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu.
3. Agnieszka Różańska za rolę Sperling – ekspertki z dziedziny medycyny w spektaklu „PRAWO WYBORU” Ferdinanda von Schiracha w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego z Teatru Nowego w Poznaniu.
4. Karolina Staniec za rolę Zofii Stefaniak w spektaklu „MROWISKO: Z ŻYCIA DOBREJ SŁUŻĄCEJ” Jolanty Janiczak w reżyserii Wiktora Rubina z Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie.

Nagrody dla realizatorów w kwocie 4 000 zł każda otrzymują:
1. Michał Buszewicz za koncepcję spektaklu „EDUKACJA SEKSUALNA” w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.
2. Yuliia Maslak za reżyserię spektaklu „5:00 UA”
3. Bożena Suchocka za reżyserię spektaklu „DOWCIP” Margaret Edson w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu
4. Jolanta Janiczak za tekst dramatyczny „MROWISKO: Z ŻYCIA DOBREJ SŁUŻĄCEJ”

Jolanta Janiczak otrzymuje również nagrodę im. Stanisława Bieniasza w formie medalu zaprojektowanego przez Zygmunta Brachmańskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany