Festiwal Kultury Chrześcijańskiej XIII

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej XIII (od 08.11.2009 do 22.11.2009)

Organizator

Teatr Logos

ul. Skłodowskiej-Curie 22, 90-571 Łódź

godz. 11.00

INAUGURACJA FESTIWALU

Msza św. zaduszkowa - przewodniczy ks. bp Adam Lepa (Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 12.00

Philippe Brame (Francja)

Katedra w Vézelay: Gloires de l'ombre i kaplica w Ronchamp: Notre Dame d'En Haut

Wernisaż wystawy fotografii

(Galeria Europejskiego Centrum Kultury LOGOS, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)



godz. 16.00

Teatr Logos (Łódź) - 7 słów o ziemi scenariusz i reżyseria Paulina Wycichowska, muzyka Jacek Wierzchowski, scenografia Ryszard Warcholiński, kostiumy Adriana Cygankiewicz

(sala Teatru LOGOS, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)



godz. 20.00

The Jackson Singers (International)

Koncert pieśni gospel

(Kościół MB Zwycięskiej, ul. Łąkowa 40)






09.11 poniedziałek



godz.13.00

Kazimierz Gustaw Zemła (Warszawa) - Ziarno

Wernisaż wystawy rzeźby

(Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282)



godz. 19.00

Teatr Modrzejewskiej (Legnica) - Osobisty Jezus

reżyseria Przemysław Wojcieszek, scenografia Małgorzata Bulanda, muzyka Pustki

(Teatr Powszechny, ul. Legionów 21)



10.11 wtorek



godz. 13.00

Jadwiga Styrna-Nawrocka (Kraków)

Ikoną inspirowane, tkaniną malowane, igłą rysowane

Wernisaż wystawy


(Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, sala 314)

godz. 18.00

Teatr STU (Kraków) - Biesy - wg Fiodora Dostojewskiego

adaptacja i reżyseria Krzysztof Jasiński, dekoracje Maciej Rybicki, kostiumy Dorota Ogonowska

(Teatr Powszechny, ul. Legionów 21)





11. 11 środa



godz. 16.00

P.G.R. - Projekt Grzegorza Rogali

(Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)



godz. 19.00

Teatr Formy (Wrocław) - Avatar

scenografia Józef Markocki, opracowanie Józef Markocki i Jan Kochanowski

(Teatr Powszechny, ul. Legionów 21)








12.11 czwartek



godz. 20.00

Teatr Współczesny (Wrocław) - William Shakespeare Król Lear

reżyseria Cezarijus Graužinis, scenografia Marijus Jacovskis, muzyka Martynas Bialobžeskis

(Teatr Powszechny, ul. Legionów 21)







13.11 piątek



godz. 19.00

Rabih Abou-Khalil (Liban) z zespołem Jarrod Cagwin (Austria) i Michel Godard (Francja)

Koncert muzyki medytacyjnej

(Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)





14.11 sobota



godz. 19.00


Michał Kulenty (Polska) - Poważna sprawa

Koncert jazzowy

(Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)





15.11 niedziela



godz. 11.00

Msza św. w intencji twórców kultury - przewodniczy ks. bp Ireneusz Pękalski

(Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)



godz. 19.00

Weronika Schreiber-Kadłubkiewicz (USA) - J. S. Bach na skrzypce solo

Koncert skrzypcowy

(Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)



16.11 poniedziałek



godz. 17.00

Witold Kopeć (Lublin) - Trzy rozmowy z Panem Herbertem - monodram


scenografia Katarzyna Krygier-Durakiewicz, muzyka Rafał Rozmus

(sala Teatru LOGOS, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)



godz. 19.00

mp3 - projekt solowy Mateusza Pospieszalskiego

Mateusz Pospieszalski, Marek Pospieszalski, Max Mucha i Przemek Borowiecki

(Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)





17.11 wtorek



godz. 18.00

Polski Teatr Tańca Balet Poznański (Poznań)

Jesień - Nuembir - chor. Jacek Przybyłowicz, kostiumy Adriana Cygankiewicz, muzyka Collage

Mat - chor. i wykonanie Paweł Malicki, muzyka Yann Tiersen, Blutech, Haug Halvor, scenografia Ewa Mróz, kostiumy Paweł Malicki

(OPUS, ul. Łąkowa 29)



godz. 21.00

Beata Czernecka z zespołem: Hubert Kowalski, Iga Miernik, Szymon Fecica, Paweł Pierzchała i Michael Jones (Kraków)

Pieśni mojego nieba - koncert


(Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)





18.11 środa



godz. 17.00

Marek Dyżewski (Wrocław) - Śpiewana modlitwa prawosławia

Konferencja

(sala Teatru LOGOS, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)



godz. 20.00

Zespół staroruskiej muzyki religijnej Sirin (Rosja)

Rosyjski liturgiczny śpiew cerkiewny i pieśni religijne z okresu średniowiecza

(Kościół MB Zwycięskiej, ul. Łąkowa 40)





19.11 czwartek



godz. 19.00

Wiesław Komasa, Janusz Stolarski (Warszawa) - Hiob wg Karola Wojtyły


reżyseria Marek Pasieczny, scenografia i kostiumy Barbara Gębczak, muzyka Zbigniew Łowżył i Krzysztof Nowikow

(Teatr im. Stefana Jaracza, Scena Kameralna, ul. Jaracza 27)





20.11 piątek



godz. 18.00

Teatr Wierszalin (Supraśl) - Mała Pasja czyli historia o psie Pana Jezusa

opieka artystyczna Andrzej Beya-Zaborski, adaptacja i reżyseria Paulina Karczewska i Mateusz Tymura

(OPUS, ul. Łąkowa 29)



godz. 20.00

Żeńska Schola Gregoriańska Mediae Aetatis Sodalicium (Włochy)

Da pacem - śpiewy gregoriańskie

dyrygent Antonio Nino Albarosa

(Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)





21.11 sobota




godz. 18.00

Anastasis (Legnica)

Koncert nu metal

(OPUS, ul. Łąkowa 29)





22.11 niedziela



godz.11.00

Msza św. dziękczynna - przewodniczy ks. abp Władysław Ziółek

(Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)



godz. 20.00

ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

Morphing Vienna Chamber Orchestra (Austria)

dyrektor artystyczny Tomasz Wabnic

Koncert

(Kościół MB Zwycięskiej, ul. Łąkowa 40)

Archiwum