Festiwal Kultury Chrześcijańskiej XVII edycja

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej XVII edycja (od 03.11.2013 do 17.11.2013)

Organizator

Teatr Logos

ul. Skłodowskiej-Curie 22, 90-571 Łódź

3 listopada (niedziela)

godz. 11.00 Inauguracja festiwalu - Msza św. zaduszkowa - przewodniczy abp Senior Władysław Ziółek (Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 12.00 "Tatry - koncert na dwóch", część I - Wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Wojnarowskiego (Galeria Europejskiego Centrum Kultury LOGOS, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 16.00 "Tatry - koncert na dwóch", część II - Wieczór poetycki Michała Jagiełły (Sala Teatru LOGOS, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 19.00 Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana (Warszawa) - "Zwiastowanie" według "L'Annonce faite Marie" Paula Claudela
reżyseria Lembit Peterson, dekoracje i kostiumy Pille Jänes (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)
***
4 listopada (poniedziałek)

godz. 13.00 OPUS SACRUM. OPUS PROFANUM - arcydzieła malarstwa polskiego ze zbiorów Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki - wernisaż (Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282)

godz. 19.00 Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana (Warszawa) - "Quo vadis" słowami Sienkiewicza, Eliota, Audena i innych
reżyseria i inscenizacja Janusz Wiśniewski, choreografia Emil Wesołowski, muzyka Jerzy Satanowski (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)
***
5 listopada (wtorek)

godz. 16.00 Wrocławski Teatr Lalek - "Pacan - historia o miłości", reżyseria Jakub Krofta, tekst Maria Wojtyszko, scenografia Zoja Zupková, muzyka Vratislav Šrámek, choreografia Libuša Bachratá (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)

godz. 20.00 The King's Singers (Wielka Brytania) - koncert (Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29)
***
6 listopada (środa)

godz. 17.00 Wrocławski Teatr Pantomimy - "Szatnia" na motywach fragmentów choreografii z przedstawień Henryka Tomaszewskiego, reżyseria Zbigniew Szymczyk, kostiumy i scen. Zofia de Ines-Lewczuk (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)

godz. 20.00 Andreas Scholl (Niemcy) i soliści Morphing Chamber Orchestra (Austria) - koncert (Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, ul. Łąkowa 42)
***
7 listopada (czwartek)

godz. 17.00 Wrocławski Teatr Pantomimy - "Zuzanna i starcy", scenariusz, reżyseria, scenografia i kostiumy Leszek Mądzik,
muzyka Jan A. P. Kaczmarek (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)

godz. 20.00 Arci (Armenia) - koncert hip-hopowy (Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych, ul. Wojska Polskiego 121)
***
8 listopada (piątek)

godz. 17.00 i 20.00 Teatr Łaźnia Nowa (Kraków) - "Pieta" - scenariusz i reżyseria Zenon Fajfer (Sala Teatru LOGOS, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)
***
9 listopada (sobota)

godz. 20.00 2TM2,3 - koncert (Kościół Matki Boskiej Jasnogórskiej, ul. Gogola 12)
***
10 listopada (niedziela)

godz. 11.00 Msza św. w intencji twórców kultury - przewodniczy bp Adam Lepa (Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 16.00 Teatr Logos (Łódź) - "Kolęda", wybór tekstów i adaptacja Włodzimierz Adamski, scen. Ryszard Warcholiński
(Sala Teatru LOGOS, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 20.00 Muzyka z Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku (Słowacja) - Koncert Pedagogów i Studentów: Schola Cantorum, Chór Uniwersytecki Benedictus, soliści (Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, ul. Łąkowa 42)
***
11 listopada (poniedziałek)

godz. 16.00 Carlos Bruneel (Belgia) - flet, Bogna Dulińska (Polska) - fortepian koncert (Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)

godz. 20.00 Huberman Trio (Austria): Sándor Jávorkai, Tomasz Wabnic, Ádám Jávorkai - Jan Sebastian Bach "Wariacje Goldbergowskie" BWV 988 (Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)
***
12 listopada (wtorek)

godz. 18.00 Pietro Ballestrero, Gabriele Mirabassi (Włochy), Michał Przeździecki, Bacewicz String Quartet (Polska) - "Kyra" - koncert (Akademia Muzyczna, Sala koncertowa, ul. Żubardzka 2a)

godz. 21.00 Jagodziński Trio & Agnieszka Wilczyńska - "Warownym grodem" - koncert jazzowy (Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)
***
13 listopada (środa)

godz. 19.00 Polski Teatr Tańca Balet Poznański i Jo Strmgren Kompani (Norwegia) "Czterdzieści", reżyseria, choreografia, scenografia i teksty Jo Strmgren (Teatr Muzyczny, ul. Północna 47/51)
***
14 listopada (czwartek)

godz. 19.00 Teatr Stu (Kraków) - "Wyzwolenie" według Stanisława Wyspiańskiego (część II tryptyku), opracowanie i reżyseria Krzysztof Jasiński (Teatr Powszechny - Duża Scena, ul. Legionów 21)
***
15 listopada (piątek)

godz. 20.00 Adam Strug - "Adieu" - koncert (Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)
***
16 listopada (sobota)

godz. 20.00 Drewo (Ukraina) - koncert (Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 22)
***
17 listopada (niedziela)

godz. 11.00 Msza św. dziękczynna - przewodniczy abp Marek Jędraszewski ( Kościół Środowisk Twórczych, ul. Marii S kłodowskiej-Curie 22)

godz. 20.00 Zakończenie festiwalu - Chór IDMC / Individuals Dedicated to the Ministry of Christ (Wielka Brytania) - koncert gospel (Kościół Matki Boskiej Zwycięskiej, ul. Łąkowa 42)

Archiwum