EN

16.09.2022, 08:21 Wersja do druku

Wrocław/Lublin. Trwa nabór na do Szkoły Krytyki Teatralnej

 Kurs  7. Szkoły Krytyki Teatralnej skierowany jest do osób zainteresowanych krytyką teatralną, a w szczególności do studentów kierunków teatrologia, kulturoznawstwo oraz pokrewnych.

fot. mat. organizatora

O KURSIE

Szkoła Krytyki Teatralnej skierowana jest do osób, które chętnie zmierzą się z wyzwaniem, jakim jest zrecenzowanie spektaklu teatralnego. Od kilku lat łączymy kurs krytyki z konkretnym wydarzeniem teatralnym. Doświadczenie pokazało, że taki tryb nie tylko sprzyja intensywnej pracy, ale także buduje niezapomnianą atmosferę i rodzi wieloletnie więzi.

Tegoroczna edycja Szkoły odbywa się we współpracy z 26. Międzynarodowymi Spotkaniami Teatrów Tańca w Lublinie. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniach festiwalowych i tworzyć recenzje z obejrzanych spektakli dzięki wiedzywyniesionej z zajęć. Teatr tańca stanowi temat przewodni zjazdu, jednak prowadzący skupią się również na zagadnieniach warsztatowych i zasadach, jakimi rządzi się zawód krytyka teatralnego.

Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wyjazd odbędzie się 4-14 listopada 2022. Szczegółowe informacje na temat programu pojawiać się będą w najbliższych tygodniach na naszych platformach:

· https://teatralny.pl/szkola2022

· https://www.facebook.com/events/1085166142390875

ZGŁOSZENIA
Na zgłoszenia czekamy do 10 października.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie na adres [email protected]

· dwóch recenzji teatralnych (nie muszą być publikowane)

· informacji o sobie (imię, nazwisko, wiek, wykształcenie, zainteresowania teatralne, doświadczenie recenzenckie, adres mailowy).

Wydarzenie zbiera w jednym miejscu osoby o różnych zainteresowaniach i różnym poziomie doświadczenia. Nie trzeba mieć opublikowanej recenzji, żeby się do nas zgłosić – szukamy przede wszystkim ludzi z pasją, zdeterminowanych do pogłębiania swojej wiedzy.

KOSZT
Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne, organizator pokrywa koszty noclegu. Koszty po stronie uczestnika to dojazd i wyżywienie. Uczestnicy podpisują deklarację obowiązkowego udziału w całości kursu.

KONTAKT

Wszelkie pytania kierować można na adres mailowy [email protected].


ZAPRASZAMY!

Źródło:

Materiał nadesłany