EN

5.10.2022, 09:40 Wersja do druku

Wrocław. Rozpoczyna się 18. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Inne aktualności

Czytanie opowiadań, w tym roku przede wszystkim czeskich i żydowskich, panele dyskusyjne, widowiska i słuchowiska literackie – tak w skrócie wygląda rozpoczynający się w środę we Wrocławiu 18. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania.

Festiwal to przede wszystkim święto krótkiej prozy. Program imprezy ma wskazać ciekawe zjawiska z pogranicza literatury, teatru, filmu czy sztuk plastycznych.

Tegoroczna edycja rozpocznie się od „dwóch nocy opowiadań” – żydowskiej i czeskiej, podczas której prezentowane będą krótkie formy literackie przygotowane przez Urszulę Rybicką (Fundacja Żydoteka) i Annę Wanik – podali organizatorzy festiwalu.

W programie imprezy znalazły się też m.in. widowiska literackie „Nigdy więcej, zawsze mniej” i „Łatwe kłamstwo błyskawiczne”, słuchowisko na żywo „Franz i jego cień” czy prezentacja opowieści chasydzkich z udziałem tłumaczy. Zaplanowano też dyskusje o „piętnie humoru i pracy pisarza hybrydowego”, koncerty oraz ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze opowiadanie roku. W tym roku na konkurs, którego hasło brzmi „A teraz definiuj”, wpłynęło ponad 300 prac.

Festiwal zakończy się 20 października.

Źródło:

PAP