EN

17.06.2021, 09:21 Wersja do druku

Wrocław. Muzeum Pana Tadeusza nagrodzone za prace w pandemii

Inne aktualności

Muzeum Pana Tadeusza nagrodzono za najlepsze działania teatralne w czasie pandemii. Czyli w czasie, gdy kierował nim Marcin Hamkało. Stąd zapewne Ossolineum o narodzie milczy.

Do konkursu zorganizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zgłoszono 270 projektów w czterech kategoriach. Muzeum rywalizowało w kategorii "słuchowisko" i okazało się najlepsze.

W szranki stanęły teatry publiczne, teatry prywatne, organizacje pozarządowe, domy i centra kultury, przedsiębiorcy, a także artystki i artyści freelancerzy.  

Warunkiem zgłoszenia projektu była jego realizacja w sieci od 12 marca 2020, czyli od dnia pierwszego zawieszenia działalności instytucji kultury, do 31 marca 2021.

- Lockdown sprawił, że zostaliśmy odcięci od naszych widzów, więc dużą część działalności programowej przenieśliśmy do Internetu i nakręciliśmy ponad sto filmów - opowiada były dyrektor Muzeum Pana Tadeusza dr Marcin Hamkało.  - Wymyśliliśmy też projekt „Mickiewicz. Transmisja", żeby pomóc młodzieży zrozumieć kontekst twórczości narodowego wieszcza, wprowadzając nowe interpretacje i współczesny język. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.