EN

11.12.2020, 08:50 Wersja do druku

Wrocław. Kontrakt na 3 mln zł w Operze Wrocławskiej poruszył europosłankę Zalewską z PiS. Radnych sejmiku - wcale

Inne aktualności

Europosłanka PiS Anna Zalewska uważa, że 3 mln zł dla dyrektora artystycznego Opery Wrocławskiej jest "nie do przyjęcia". Na radnych sejmiku dolnośląskiego ta kwota nie robi wrażenia.

"3 mln zł to kwota nie do przyjęcia" - napisała w liście do marszałka Dolnego Śląska europosłanka PiS Anna Zalewska. Przypomina mu, że od kilku dni nie tylko Dolny Śląsk, ale cała Polska śledzi oburzające doniesienia dotyczące decyzji dyrektor Opery Wrocławskiej, która z dyrektorem podpisała kontrakt na tak wysoką kwotę: "Kłóci się to również ze społeczną akcją wpłacania darowizn na rzecz (...) Opery i jej utalentowanych pracowników".

Zalewska pyta Cezarego Przybylskiego, czy decyzja dyrektora opery była z nim konsultowana, czy wyjaśnił publicznie całą sytuację, czy wyciągnie wnioski i pokaże rozwiązania akceptowalne społecznie?

Radni nie skorzystali z okazji

Europosłanka PiS na odpowiedź będzie musiała poczekać, choć jej partyjni koledzy mogli w tej sprawie "przycisnąć" marszałka w czwartek na sesji sejmiku. Z okazji nie skorzystali. Zresztą nie tylko oni. Radni opozycji też.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kontrakt na 3 mln zł w Operze Wrocławskiej poruszył europosłankę Zalewską z PiS. Radnych sejmiku - wcale

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Magdalena Kozioł

Data publikacji oryginału:

11.12.2020

Wątki tematyczne