EN
13.08.2022, 13:31 Wersja do druku

Wrocław. Europejska Noc Literatury 2022. Fragmenty dzieł przeczytają Buzek, Bonaszewski, Zakościelny i inni

Inne aktualności

10 aktorek i aktorów w 10 wybranych lokalizacjach przeczyta fragmenty pozycji literackich wybranych przez dawnego sekretarza Szymborskiej, Michała Rusinka. Europejska Noc Literatury pod patronatem „Wyborczej” odbędzie się w sobotę 20 sierpnia. Pisze Ilona Niebał w „Gazecie Wyborczej - Wrocław”.

Europejska Noc Literatury we Wrocławiu to wydarzenie, podczas którego w jeden wieczór można wysłuchać interpretacji dzieł europejskiej prozy w wykonaniu wybitnych artystów i odwiedzić miejsca, które na co dzień bywają niedostępne. W tym roku czytana będzie literatura w temacie "Rzeka".

Chutnik, aktorki i aktorzy

Temat zaproponował kurator tegorocznej edycji, Michał Rusinek - pisarz, felietonista, tłumacz i literaturoznawca, a dawniej sekretarz Wisławy Szymborskiej, której fundację prowadzi do dziś. - Rzeki wprowadzają ruch wśród tego, co stałe. Dają nam się nieść z ich prądem, stawiają opór, gdy płyniemy pod prąd – opowiada o motywie przewodnim edycji Rusinek. I dodaje: - W literaturze bywają  symbolami, toposami, niebywale pojemnymi metaforami, także dla filozofów wierzących w ruch i zmienność.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Europejska Noc Literatury 2022. Fragmenty dzieł przeczytają Buzek, Bonaszewski, Zakościelny i inni [PROGRAM]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Ilona Niebał

Data publikacji oryginału:

12.08.2022