EN
25.11.2021, 08:30 Wersja do druku

Wolność ucznia jako jednostki pragnącej poznawać świat z każdym dniem się zmniejsza

Ludzie powinni wiedzieć, jak bardzo minister Czarnek oraz głoszone przez niego idee ograniczają w coraz większym stopniu życie ucznia - pisze licealistka z Krakowa.

Witam, jestem uczennicą jednego z małopolskich liceów ogólnokształcących. Chciałam poinformować, że dzisiaj, tzn. 23.11.2021, kuratorium powiadomiło wszystkie szkoły w Krakowie o zakazie pójścia na spektakl Mai Kleczewskiej pt." Dziady", który można oglądać w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie. Pracownicy kuratorium odwołali się do „tematyki LGBT oraz strajku kobiet" poruszanych w sztuce - jako wzorców „niegodnych naśladowania" oraz nieodpowiednich dla uczniów.

Uważam, że to karygodne ze strony pracowników oświaty, czuję, że wolność ucznia jako jednostki pragnącej poznawać świat z każdym dniem niewiarygodnie się zmniejsza. Ludzie powinni wiedzieć, jak bardzo minister Czarnek oraz głoszone przez niego idee ograniczają w coraz większym stopniu życie ucznia - chcę, aby się to jak najszybciej skończyło.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wolność ucznia jako jednostki pragnącej poznawać świat z każdym dniem się zmniejsza

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Data publikacji oryginału:

23.11.2021

Wątki tematyczne