EN

18.09.2020, 08:33 Wersja do druku

Węgry. Przedstawienia w operze odwołane z powodu zakażeń koronawirusem

Inne aktualności

Przedstawienia w Węgierskiej Operze Państwowej zostały odwołane do 17 października z powodu zakażeń koronawirusem wśród muzyków, śpiewaków i tancerzy – poinformowała w czwartek Opera w komunikacie.

Do 1 października odwołane zostały wszystkie próby, w związku z czym w najbliższym czasie obędą się tylko dwa wydarzenia: w sobotę wieczór z okazji urodzin Jana Sebastiana Bacha oraz we wtorek koncertowe wykonanie opery Francois-Adriena Boieldieu "Beniowski". Oba wydarzenia wymagają bardzo niewielkiej obsady.

Decyzję o odwołaniu przedstawień i koncertów podjęto, ponieważ "mimo największych środków ostrożności" w ostatnich dniach wśród śpiewaków chóru oraz tancerzy baletu pojawiły się pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem, a w orkiestrze doszło do całej serii infekcji. Jak podkreślono, wśród zakażonych są też śpiewacy-soliści.

Z powodu restrykcji na granicy nie odbędzie się też planowany na początek października występ gościnny opery z Petersburga.

Wśród odwołanych przedstawień są m.in. "Salome" Richarda Straussa, "Koronacja Poppei" Claudio Monteverdiego oraz "Edgar" Giacomo Pucciniego.

Na Węgrzech trwa druga fala koronawirusa, która pod względem liczby wykrywanych zakażeń jest znacznie ostrzejsza niż pierwsza. W sobotę zanotowano rekordowy przyrost dzienny liczby infekcji SARS-CoV-2 - aż o 916.
Źródło:

PAP

Wątki tematyczne