EN

31.05.2021, 16:00 Wersja do druku

Warszawa. Zbliża się premiera "IV RP Snów"

7 czerwca o godz. 19.00 w Szkole E.Plater 31 odbędzie się premiera "IV RP Snów" w reż. Dawida Żakowskiego. Kolejny pokaz 8 czerwca.

fot. PatMic

Matryca jako główna bohaterka projektu IV RP Snów, jest analogicznym tworem do sztucznej inteligencji, do której ludzkość próbuje się przybliżyć, stosując klasyczne narzędzia programowania wrażliwości i emotywności.  Mówi do nas szyfrem, wewnętrznym krajobrazem i transformacją. Modeluje, dekomponuje, manipuluje i przepływa przez ciało, a wszystkie jej transformacje zapisuje w kodzie ruchowym choreograf Wojciech Grudziński, starając się uchwycić jej zmienną i nieustannie transformującą naturę.

Zdołała przeniknąć do naszej świadomości i się z nią skomunikować. Jako organiczny twór, do którego nadal nie ma dostępu technologiczne oko, pozostaje najbardziej intymnym doświadczeniem w kulturze algorytmów. Odrzuca wszelkie logiczne treści. Wymyka się.

Dawid Żakowski, reżyser spektaklu, w oparciu o zebrany w trakcie matryc śnienia społecznego materiał, nadał instalacji choreograficznej znanej z premiery online nowy wymiar, a wtóruje mu sferyczna partytura skomponowana przez Katarzynę Piszek aka Kasai.

7 i 8 czerwca, g. 19.00, SZKOŁA, ul. Emilii Plater 31

Bilety: ewejsciowki.pl

Partnerzy projektu: Instytut im. J. Grotowskiego; Stowarzyszenie Analityków Jungowskich.

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne