EN

24.05.2022, 18:51 Wersja do druku

Warszawa. „Wyspa Orchidea” – Teatr Hybrydy w ramach projektu „Studenci na scenę #3”

Spektakl został przygotowany przez Teatr Hybrydy Uniwersytetu Warszawskiego z okazji setnej rocznicy urodzin wybitnego dramaturga i poety Tadeusza Różewicza. Scenariusz oparto na twórczości Różewicza, sięgając głównie do fragmentów niezwykle osobistej książki „Matka odchodzi”, nagrodzonej Nagrodą Literacką “Nike” w 2000 roku.

mat. teatru

Inne aktualności

Akcja spektaklu toczy się na śródziemnomorskiej wyspie, na którą przybywa młody poeta szukający natchnienia i spokoju. Pod dachem rozpalonej od słońca tawerny–hotelu toczy rozmowy z jego właścicielką. Nie jest, jak zakładał, jedynym gościem. Zatrzymała się tam również kobieta z małym dzieckiem. Obserwując relację między nimi, przypomina sobie własne dzieciństwo, dorastanie i dom rodzinny. Późnym wieczorem udaje się na spacer na nadbrzeże, gdzie znajduje samotną walizkę. Jej zawartość okaże się wszystkim tym, co pozostało w pamięci poety, a od czego chciał się wyzwolić.

28 maja, sobota | Teatr Druga Strefa
godzina 20.00

Teatr Hybrydy UW jest jednym z najstarszych teatrów studenckich w Polsce, istnieje od końca lat 50. XX wieku. Reaktywowany na Uniwersytecie Warszawskim w 2005 r. jest kulturalnym i ideowym kontynuatorem legendarnych Hybryd założonych w 1957 r., z których wywodzą się Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Urszula Dudziak, Krzysztof Komeda i wielu innych. W zespole działają studenci, doktoranci i absolwenci UW oraz innych uczelni. Teatr ma na swoim koncie kilkadziesiąt spektakli i koncertów, wiele nagród i wyróżnień, kilkaset występów w kraju i za granicą w teatrach, ośrodkach kultury, muzeach, na festiwalach i przeglądach. Prowadzi na UW zajęcia w ramach przedmiotu ogólnouniwersyteckiego „Teatr”, organizuje wyjazdy warsztatowe i integracyjne oraz spotkania z twórcami kultury. Honorowy patronat nad Teatrem sprawuje Jego Magnificencja Rektor UW, a jego współtwórcą i dyrektorem jest Maciej Dzięciołowski.

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Jakub Motyka
Na podstawie Tadeusz Różewicz Matka Odchodzi
Muzyka: Dominika Świątek
Realizacja i montaż wideo: Łukasz Kałuża, Renata Kiciak
Realizacja nagrań w plenerze: Tomasz J. Motyka
Realizacja i montaż dźwięku: Tomasz J. Motyka
Obsada: Jakub Ferek, Aleksandra Rykowska, Agnieszka Śnieżko, Zoja Iheme
Premiera: 1 kwietnia 2022
Czas trwania spektaklu: 60 minut.

Bilety on-line: https://www.teatr2strefa.pl/event-details/studenci-na-scene-3-teatr-hybrydy

Teatr Druga Strefa, Magazynowa 14A, 02-652 Warszawa

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Źródło:

Materiał nadesłany