EN

4.01.2022, 18:33 Wersja do druku

Warszawa. Warsztaty artystyczne dla dzieci i wykład o operze w DK Zacisze

W styczniu w warszawskim Domu Kultury Zacisze warsztaty artystyczne dla dzieci "Zima w mieście" oraz wykład o operze Igora Pogorzelskiego.

mat. organizatora

Inne aktualności

Planeta Ziemia artystycznie i ekologicznie

Od najmłodszych lat jesteśmy obserwatorami i poszukiwaczami. Eksperymentując zdobywamy wiedzę i doświadczenie. Podnoszący się poziom wód, topniejące lodowce – to tematy ogólnoświatowe. Jednak troszcząc się o nasz mały kawałek świata, również możemy zadbać o naszą planetę. Zapraszamy na pokazy i warsztaty, podczas których porozmawiamy o żywiołach. Dowiecie się, jak działają na przyrodę kwaśne deszcze, dlaczego zakopane śmieci stanowią zagrożenie, co to jest smog. Ważne jest zwrócenie uwagi na relację człowieka ze środowiskiem. Bez natury nie ma życia. Jakie jest podobieństwo między pszczołami i dżdżownicami? Bez jednych i drugich nie będzie plonów. Ale czym byłby świat bez sztuki? Wspólnie „odwiedzimy” pracownie znanych artystów. Zainspirowani ich dziełami stworzymy własne prace. Poznacie materiały i techniki bardziej przyjazne dla natury. Wspólnie zastanowimy się, jak można dać niektórym przedmiotom drugie życie i w ten sposób używać je przez długi czas. I dlaczego w ekologii ważna jest wrażliwość. Zapraszamy na wspólną przygodę, bo ferie to czas przyjemności i zabawy.
Uczestnicy: dzieci w wieku 6-12 lat
Zapisy online!

***

Wykład: Od opery włoskiej do operetki wiedeńskiej
10 stycznia 2022, poniedziałek, godz. 11.00.
Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

Serdecznie zapraszamy na wykład „Od opery włoskiej do operetki wiedeńskiej", który wygłosi - Igor Pogorzelski - reżyser dźwięku, prelegent muzyczny, wykładowca akademicki, specjalista od zaawansowanych technologii dźwiękowych, filmoznawca w zakresie dźwięku i muzyki.

Źródło:

Materiał nadesłany