EN

21.06.2021, 17:46 Wersja do druku

Warszawa. Tydzień w Komunie: koncerty i inne wydarzenia

W tym tygodniu aż dwa koncerty! I to jakie! A do tego kino
pod chmurką, wymianka ciuchów i nagrody designu.
Czekamy w Komunie Warszawa, Szkoła, E.Plater 31!

Inne aktualności

Program:

środa, 23.06.2021, godz. 20.00
KONCERT FERTILE HUMP + MAGNIFICENT MUTTLEY
BILETY dostępne online: 30 zł

Fertile Hump to Magda (gitara, wokal) i Tomek (perkusja, wokal). Para w życiu, w pracy i w zespole. Wszyscy zadają pytanie, jak ta dwójka ze sobą wytrzymuje w tym wszystkim, nas jednak bardziej interesuje to, że ten związek skutkuje wyrywającym z kapci, energetyzującym bluesem, który za sprawą swojej plemienności oraz niesamowitego głosu Magdy nie pozwala ci utrzymać ciała pod kontrolą. Zespół wydaje właśnie swoją trzecią płytę - „The Break Up Club” (2021, Antena Krzyku), którą będzie można nabyć w trakcie eventu na cd oraz winylu.

Wraz z nimi zagra Magnificent Muttley. Psychodeliczne riffy, rozbujane rytmy i absolutne, przesterowane szaleństwo. Zespół gra nie od dzisiaj, ale na próżno szukać czegoś do czego można byłoby go porównać. Jedni mówią Black Sabbath, inni Queens Of The Stone Age, a jeszcze inni Kings Of Leon. Pewnie nikt nie ma racji. Więcej sensu od szukania porównań ma posłuchanie ich na żywo.

czwartek, 24.06.2021, godz. 21.30
KINO CREATIVE CONTROL

WSTĘP WOLNY

Tym razem w Kinie Letnim opowieść o próbie przełamania monotonii codziennego życia i nawiązania kontaktu z drugim człowiekiem. Utrzymana w czerni i bieli komedia SF od Benjamina Dickinsona to przestroga, a może zapowiedź nieodległej przyszłości, gdzie technologia wkrada się w każdy aspekt życia.

piątek, 25.06.2021, godz. 20.00
KONCERT PABLOPAVO I LUDZIKI

BILETY dostępne online, od 59 zł

Po miesiącach kłującej w serce ciszy, będziemy hałasować! Gitary, bas, klawisze, bębny, sample, pohukiwania i niekontrolowany ruch biodrowo – szyjny. Wszystko będzie. Tym razem wiązanka starych przebojów (sporo takich niegranych od lat) i kilka premier – zapowiedzi nowej płyty. Chodźcie, już się nasiedzieliście.

sobota, 26.06.2021, godz. 16.00
DESIGN Wyniki Polish Graphic Design Awards 2020

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w czwartej edycji konkursu Polish Graphic Design Awards odbędzie się 26 czerwca 2021 roku od godziny 16:00 w Komunie Warszawa (ul. Emilii Plater 31, Warszawa).
Szczegóły: https://www.polishgraphicdesign.com/awards/nominacje2020

niedziela, 27.06.2021, godz.12.00
WYMIANKA Młodzi ludzie w starych ciuchach #1

Młodzi ludzie w starych ciuchach to seria eventów organizowana przez grupę Real Thrifted. Fanatycy ciuchów z ubiegłego stulecia przyjadą wystawić się z najciekawszymi perełkami.
Instagram.com/realthrifted

SZKOŁA E.PLATER 31 - co dalej?

W ramach rezydencji miejskiej Hello City My Old Friend wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana, architektami i urbanistami zastanawiamy się nad przyszłością miejsca, w którym działa Komuna Warszawa - Szkołą E.Plater 31. Czy powstanie tu przestrzeń dla kultury niezależnej, czy raczej „dubajski” las drapaczy chmur.

Jak stworzyć przyjazne miejsce pełne kultury, spotkań, relaksu, dobrej gastronomii - czytaj na stronie Komuny Warszawa.

BUDŻET OBYWATELSKI - BOISKO WARSZAWA CENTRALNA

Zachęcamy do głosowania na Boisko Warszawa Centralna, nr 29 na liście Śródmieścia w Budżecie Obywatelskim! Niech na Emilii Plater będzie kozłowane, kopane, rzucane, podawane, odbijane i odpoczywane. Wypełnijmy tę dzielnicę ruchem i energią! Głosujcie tutaj: https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome

Zobacz, jak do głosowania namawiają: SiksaAndrzej Konopka i Jan Młynarski.

Źródło:

Materiał nadesłany