EN

10.08.2020, 16:47 Wersja do druku

Warszawa. "Trzy dni deszczu" - premiera w Teatrze WARSawy

mat. organizatora

27 sierpnia w Teatrze WARSawy odbędzie się premiera sztuki Richarda Greenberga Trzy dni deszczu w reżyserii Rafała Mohra. Jak podają organizatorzy:

Nan i Walker spotykają się po latach w dniu odczytania testamentu swojego ojca, wybitnego architekta. Wiedzą tylko tyle, że z pewnością odziedziczą rodzinny dom. Dołącza do nich Pip, który jest synem Theo, wieloletniego przyjaciela i zawodowego wspólnika zmarłego Neda. Ku zaskoczeniu wszystkich dom, który stanowi wybitne dzieło architektury, trafia w ręce Pipa.

TRZY DNI DESZCZU to dramat obyczajowy podejmujący problem naszych życiowych wyborów i związanych z tym późniejszych konsekwencji. Treść dramatu wprowadza widza w temat dziedziczenia po przodkach rożnego rodzaju stereotypowych zachowań, sposobu myślenia, a nawet chorób. To opowieść o samotności i braku komunikacji. O osobistej wolności i cenie, którą musimy zapłacić za szczęście.

Całość sztuki osadzona jest na precyzyjnej i psychologicznej grze aktorskiej, która pozwala widzowi wejść w świat bohaterów. Świat, który może być z powodzeniem lustrzanym odbiciem naszego życia.

"Trzy dni deszczu"
(org. "Three days of rain")
Premiera: 27 sierpnia 2020
Teatr WARSawy
Reżyseria: Rafał Maria Mohr

OBSADA:
Justyna Kowalska (aktorka Teatru Narodowego)
Piotr Ligienza
Maciej Raniszewski
SCENOGRAFIA:
Olga Mazur i Łukasz Misztal
KOSTIUMY:
Anna Maria Czarnecka
MUZYKA:
Michał Lamża
TŁUMACZENIE:
Hanna Szczerkowska
AUTOR:
Richard Greenberg

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne