EN

16.09.2020, 12:32 Wersja do druku

Warszawa. Teatr Lalek Guliwer wyrusza w Polskę

Teatr Lalek Guliwer wyrusza w podróż po Polsce ze spektaklem „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” w ramach 12. edycji programu Teatr Polska. Sceniczną adaptację książki Ulfa Starka przygotowała dwójka aktorów Guliwera - Anna Przygoda i Tomasz Kowol, przybliżając młodym widzom twórczość jednego z najbardziej cenionych, szwedzkich autorów literatury dla dzieci.

mat. teatru

Spośród 115 przedstawień zgłoszonych do udziału w programie, spektakl „Czy umiesz gwizdać, Joanno?” znalazł się w szczęśliwej 19-stce wyróżnionych tytułów, które wyruszą w objazd.

Podczas tournée we wrześniu i październiku Teatr Guliwer dotrze do  Sejn, Suwałk, Ełku, Choroszczy, Konina, Środy Wielkopolskiej oraz Nowej Soli i zagra łącznie 11 spektakli.

Po spektaklach odbędą się spotkania twórców z publicznością,  które będą okazją do rozmowy o pracy nad spektaklem, ale też do przytaczania wspomnień z dzieciństwa i opowieści o relacjach ze swoimi dziadkami.

Celem TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

Program TEATR POLSKA jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

#jedziemyzteatrem #TeatrPolska2020

„Czy umiesz gwizdać, Joanno?” 

Czy można umówić się na przyjaźń? A co, jeśli umowę zawiera chłopiec z pewnym staruszkiem i stają się dla siebie wnuczkiem i dziadkiem? Czy taka umowa to początek prawdziwej relacji? W kameralnym spektaklu na dwójkę aktorów poznajemy pełną przygód historię o przyjaźni ponad pokoleniami. W tej wyjątkowej opowieści zwykłe chwile radości i skromne szaleństwa sprawiają, że świat wokół bohaterów nabiera barw, a kiedy nadchodzi czas rozstania, pozostają wspomnienia. Wspomnienia o tym, jak fajnie razem puszczać latawce, uczyć się gwizdać, wspinać się na drzewa i rwać czereśnie.

W spektaklu podziwiamy teatr opowieści zrealizowany w planie lalkowym z wykorzystaniem lalki tintamareski. Przedstawienie jest sceniczną adaptacją książki Ulfa Starka - jednego z najbardziej cenionych szwedzkich autorów literatury dla dzieci.

Przedstawienie familijne dla widzów od 5 roku życia.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne