EN
06.09.2021, 15:12 Wersja do druku

Warszawa. Święto Wisły. Artystyczna barka płynęła wzdłuż bulwarów wiślanych

Inne aktualności

W sobotę, 4 września, obchodziliśmy Święto Wisły. Z tej okazji wzdłuż bulwarów wiślanych między godz. 12 a 18 przemieszczała się specjalna, pływająca scena. Wystąpili na niej m.in. artyści z Teatru Roma i Sinfonii Varsovii. Była to już 13. edycja Święta Wisły w Warszawie. Pisze Karolina Sarniewicz w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.

- Robimy wszystko, żeby zbliżyć miasto do Wisły, i to się absolutnie udało. W sobotę będziemy to świętować. Mnóstwo inicjatyw, sportowych, ale przede wszystkim kulturalnych. Cały dzień spędzamy na Wiśle - zapowiadał w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas konferencji prasowej w Nowej Fali. 

Święto Wisły: koncert i spektakl na wodzie

O godz. 12, kiedy scena znajdowała się w okolicach Syrenki, przy barce Wisława, wystąpili aktorzy z Teatru Muzycznego Roma. Zaśpiewali piosenki z ostatniej premiery teatru, musicalu „Waitress", jednak choreografii nie przedstawili, bo zabrakło na to miejsca. 

Później scenę przejęła Sinfonia Varsovia. Jej pierwszy minikoncert (20-minutowy) odbył się przy bulwarze im. Pattona o godz. 14.30. Zespół wystąpił w okrojonym składzie, także z powodów przestrzennych. Następnie o 16.30 wystąpiła Grupa Tańca z Wachlarzami Bojowymi, która zaprezentowała fragmenty spektaklu „Miasto Syren".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Święto Wisły w Warszawie. Artystyczna barka płynęła wzdłuż bulwarów wiślanych

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Stołeczna online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Karolina Sarniewicz

Data:

04.09.2021 21:04