EN
7.12.2022, 13:07 Wersja do druku

Warszawa. Studentka Akademii Teatralnej chce zebrać pół miliona złotych. Na jaki cel?

Inne aktualności

Studentka Akademii Teatralnej w Warszawie chce zebrać pół miliona złotych. Rektor zareagował na jej inicjatywę. Pisze Arkadiusz Gruszczyński w „Gazecie Wyborczej - Stołecznej”.

Iga jest studentką ostatniego roku wiedzy o teatrze w Akademii Teatralnej, przez ostatnie dwa lata przewodniczyła samorządowi studenckiemu. - Akademię śmiało mogę nazwać swoim drugim domem. I wiem, że nie tylko ja tak o niej myślę - zaznacza. Postanowiła zorganizować zbiórkę pieniędzy na rzecz uczelni. Chce zebrać pół miliona złotych. Na jaki cel trafią pieniądze?

Zbiórka studentki Akademii Teatralnej w Warszawie

We wrześniu informowaliśmy o problemach Akademii Teatralnej w Warszawie, której władze, ze względu na wysokie koszty ogrzewania i energii elektrycznej, podjęły decyzję o zamknięciu szkoły na czas zimowy. – Nie mam pieniędzy na rachunki za prąd i ogrzewanie, więc na zimne i ciemne miesiące zamykam uczelnię. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w stanie wojennym – mówił Wojciech Malajkat, rektor uczelni. Dodał, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego postanowiło nie dołożyć uczelni brakujących środków. Resort kierowany przez wicepremiera Piotra Glińskiego potem sprawę dementował . 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Studentka Akademii Teatralnej chce zebrać pół miliona złotych. Na jaki cel?

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Arkadiusz Gruszczyński

Data publikacji oryginału:

07.12.2022

Wątki tematyczne