EN

30.07.2021, 18:08 Wersja do druku

Warszawa. Spektakle w Klubie Komediowym

Inne aktualności

Klub Komediowy zaprasza na spektakl z udziałem Agnieszki Glińskiej, "Fabularny przewodnik po nieruchomości wolnostojącej" oraz premierę "Mój Alanek chodzi na yogę dla bąbelków – czyli jak być rodzicem na Saskiej Kępie".

Klub Komediowy & Agnieszka Glińska

piątek, 06.08, godz. 19.00

miejsce: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa

Zapraszamy na spektakl z gościnnym udziałem Agnieszki Glińskiej – aktorki i reżyserki spektakli teatralnych i telewizyjnych. Tego wieczoru nasza Gościni będzie na bieżąco dawała wskazówki reżyserskie improwizatorom i improwizatorkom – którzy, odbiwszy się od wyjściowego tekstu dramatycznego, będą starali się wykreować coraz lepszą wersję sztuki! Takiego wyzwania jeszcze się nie podejmowaliśmy na naszej scenie!

Agnieszka Glińska – doktor habilitowana sztuk teatralnych, od ponad dwudziestu lat uczy młode pokolenia przyszłych aktorów. W 2012 roku zaczęła wykładać na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Wcześniej, w latach 1999-2012, prowadziła zajęcia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W latach 2012-2015 pełniła funkcję dyrektorki Teatru Studio w Warszawie. W swojej bogatej karierze związana była m.in. z Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie, Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Starym w Krakowie czy Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie.

Wielokrotnie nagradzana. W 1999 roku otrzymała Paszport „Polityki” w kategorii „Teatr”. W 2003 roku otrzymała Grand Prix za reżyserię spektaklu „Czwarta siostra” na Krajowym Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TV „Dwa teatry”.  W 2011 roku uhonorowana została Brązowym Medalem Gloria Artis, a także Nagrodą im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego za wybitne osiągnięcia reżyserskie ze szczególnym uwzględnieniem inscenizacji sztuk Antona Czechowa na deskach Teatru Współczesnego i Narodowego. Wyróżnia ją ambitny, oparty na literaturze teatr psychologiczny, w którym ze szczególną uważnością i  ciekawością przygląda się człowiekowi.

Bilety: 35 zł

***

Fabularny przewodnik po nieruchomości wolnostojącej

piątek, 06.08, godz. 21.30

miejsce: Klub Komediowy, Nowowiejska 1 Warszawa

***** „Jeden z najlepszych odcinków w historii »Przewodnika«. Skromne, zabawne i absurdalne, jak polska rzeczywistość.” – Aneta Kyzioł, „Polityka”

W „Fabularnym przewodniku po nieruchomości wolnostojącej” sceniczny poradnik Klubu Komediowego zatacza pełne koło. Bohaterów pierwszego odcinka spotkamy po latach jako parę, która tkwiąc w separacji, odkrywa, że najtrwalszym balsamem dla martwej relacji jest kupione na niekorzystny kredyt mieszkanie. Spłata ostatniej raty to przepustka do wolności, od której dzieli już tylko kilka drobnych formalności. Trudności spiętrzą się w serii scen, skeczy i piosenek, pośród walki o władzę nad wspólnotą mieszkaniową, nieodebranych z poczty wezwań, seansów spirytystycznych i tajemniczego dyspozytora numerków.

„Fabularny przewodnik po…” to serial sceniczny produkowany przez Klub Komediowy. Spektakl formułą nawiązuje do absurdalnego, kawiarnianego kabaretu literackiego przepełnionego skeczem, monologiem scenicznym i piosenką, któremu poza żartem nieobca jest również nuta liryczna.

scenariusz i teksty piosenek: Michał Sufin i Błażej Staryszak

reżyseria: Michał Sufin

muzyka: Jacek Kita

scenografia: Michał Jońca

akompaniament: Maciej Chwała

Występują: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Weronika Nockowska, Agata Sasinowska, Sebastian Cybulski, Mateusz Lewandowski, Maciej Nawrocki, Bartłomiej Magdziarz

Bilety: 40/30 zł

BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

***

Mój Alanek chodzi na yogę dla bąbelków – czyli jak być rodzicem na Saskiej Kępie | NOWOŚĆ

czwartek, 05.08, godz. 20.00

miejsce: Rakieta Klub, Nowy Świat 4a Warszawa

Generalnie nie jest łatwo być rodzicem. A już rodzicem dziecka dorastającego na Saskiej Kępie – to już w ogóle… Wiadomo, że dziecięcy umysł najbardziej chłonny jest właśnie między 3 a 7 rokiem życia, a do tego dzielnica zobowiązuje. Zapisujesz więc dziecko na zajęcia dodatkowe. I nie jakąś tam rytmikę czy judo (tak to się mogą bawić dzieci na Woli czy w Białołęce). Saska Kępa zaprasza do skorzystania z własnej oferty: joga dla dzieci prowadzona w  języku obcym (każdego dnia tygodnia w innym); videoclip dance – zajęcia, podczas których dzieci uczą się nie tylko figur i układów tanecznych, lecz także bezwzględnych zasad branży rozrywkowej; plenery artystyczne w parku Skaryszewskim, których celem jest przygotowanie pierwszej pracy do teczki na ASP; dziecięcy klub smakosza, w ramach którego maluchy poddają sensorycznej analizie menu z ulicy Francuskiej,  aby na koniec przyznać danej restauracji czerwoną albo czarną kropkę. 

Klub Komediowy w pełni empatyzuje z rodzicami – każdymi, niezależnie od rejonu! Tego wieczora podrzućcie dziecko dziadkom albo ciągnijcie zapałki, które z was ma wychodne, a które zostaje z maluchami w domu, bo zagramy dla was komediowy, improwizowany spektakl – o WAS! Inspirowany blaskami i cieniami (głównie cieniami) wychowywania pociech, zwłaszcza w tak niekorzystnych okolicznościach jak prestiżowe slow-fancy-gourment sąsiedztwo na Saskiej Kępie. Przecież rodzice z Saskiej nie mogą ot tak powiedzieć innym rodzicom, że ich Alanek wychodzi po przedszkolu na rower albo gra w gry komputerowe… Ich Alanek chodzi na yogę dla bąbelków!

Bilety: 35 zł

Bilety na spektakl można kupić:

online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP

stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w Rakiecie, górna sala (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU

1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.

2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.

3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.

4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.

5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:

– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa

– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem

– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne