EN
2.12.2021, 11:04 Wersja do druku

Warszawa. Spektakl online "Artyści na Szlaku" z Muzeum Niepodległości - 6 grudnia

Inne aktualności

Z Muzeum Niepodległości (MN) w Warszawie 6 grudnia zaplanowano bezpłatny streaming spektaklu "Artyści na Szlaku" w reżyserii Mateusza Dewery. Przedstawienie przygotowali artyści Krakowskiego Teatru "Komedia" - poinformowała PAP Dorota Panowek z MN.

"Spektakl Artyści na Szlaku powstał za sprawą fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę. Oto, gdy wybucha wojna – artyści, gwiazdy przedwojennej Warszawy i Lwowa dołączają do Armii Andersa, aby w oparach śmierci, głodu i walki dodać otuchy swoimi występami" - czytamy w przesłanej informacji.

Jak wyjaśniono, "to świat, którego już nie ma, to piosenki, które na długo zostają w pamięci". "Czterech aktorów prowadzi widza przez drogę, która swój początek ma jeszcze w wolnej Polsce, gdzie kawiarniane sceny uginają się od kabaretów i recitali. Śledzimy losy naszych bohaterów, którzy kroczą dumnie przez niemal cały świat pod dowództwem generała Andersa, aby koniec tej przebytej ścieżki zastać w Londynie" - napisano o spektaklu.

Reżyserem przedstawienia i autorem scenariusza jest Mateusz Dewera. Za przygotowanie wokalne odpowiada Dorota Wasilewska, a za kostiumy i scenografię Alicja Margolin-Gałczewska.

W przedstawieniu wystąpią: Adrian Gawlik, Natalia Pietrasz, Joanna Jucha i Jakub Reizer.

Podkreślono, że "miejscem wystawienia spektaklu jest MN w Warszawie", a przedstawienie "będzie bezpłatnie streamingowane, z napisami w języku hebrajskim, na kanale YouTube Fundacji Damy radę - z Kulturą!, która jest organizatorem spektaklu".

Link do transmisji, która rozpocznie się 6 grudnia o godz. 19, na kanale YouTube: https://youtu.be/wQ172jR0gCQ.

Partnerami projektu są Krakowski Teatr "Komedia" i Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Spektakl "Artyści na Szlaku" to zadanie publiczne finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie "Dyplomacja publiczna 2021".

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne