Roma Gąsiorowska rusza z nowym przedsięwzięciem. Już wkrótce na mapie szkół wyższych pojawi się nowy kierunek… udoskonalający pracę menadżerów środowiska twórczego.
Jest uznaną aktorka teatralną, filmową i telewizyjną, mającą na koncie wiele wybitnych kreacji. Nie każdy jednak wie, że jest ona człowiekiem wielu talentów i możliwości, które z sukcesem wykorzystuje. Reżyser, producent, projektantka mody, manager kultury i coach to kolejne odsłony tej nietuzinkowej osobowości. Jak sama mówi o sobie - jest artystką twardo stąpającą po ziemi, której wrażliwość aktorska nie przeszkadza w tworzeniu zaskakujących i efektywnych projektów łączących świat kultury i sztuki z biznesem. Roma realizuje się skutecznie na polu edukacji. W swojej, działającej od siedmiu lat, szkole aktorskiej AktoRstudio przygotowuje kolejne kursy i warsztaty dla młodzieży, dorosłych i profesjonalistów, a w ramach rozbudowy domu produkcyjnego W-arte nawiązała współpracę z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, aby stworzyć nowy kierunek studiów podyplomowych… Manager sektora kreatywnego.
To ostatnie wyzwanie jakiego podjęła się polska aktorka. W końcu jedynie prawdziwy i doświadczony artysta potrafi nakreślić co tak naprawdę jest mu potrzebne we współpracy z najbliższą zawodowo osobą by z sukcesem zbudować markę osobistą. Ten kierunek to całkowita nowość na polskim gruncie, swoiste wypełnienie niszy w kształceniu osób związanych z szeroko pojętym środowiskiem twórców. Celem studiów jest gruntowne przygotowanie przyszłych reprezentantów artystów pod względem merytorycznym, praktycznym, ale również psychologicznym oraz uzbrojenie ich w gotowe narzędzia do tworzenia marek osobistych.
Dziś artysta potrzebuje managera, który odpowiada na realia rynku dynamicznie, który umie poruszać się w świecie social mediów, a jego kompetencje powodują, że w sposób dyplomatyczny nawiązuje relacje z partnerami zewnętrznymi. To nie tylko układ biznesowy, ale przede wszystkim partnerski. Znam wielu managerów, którzy wyznają te zasady, ale niewielu nauczyło się ich na studiach. Dlatego stawiam na praktyków i stworzyłam kierunek, na którym kadra to ludzie pracujący od wielu lat w branży artystycznej, wspierający artystów na różnych polach – mówi Roma Gąsiorowska
Nowatorski kierunek startuje w tym roku akademickim i jest dedykowany zarówno osobom, które wcześniej miały styczność z sektorem kreatywnym, jak i tym, które chciałyby dopiero spróbować swoich sił we współpracy z artystami i czują, że jest to ich droga. Pokazuje on spektrum możliwości pracy w zawodzie managera i pozwala zweryfikować własne kompetencje i predyspozycje do jego wykonywania. Studenci studiów podyplomowych w bydgoskiej WSG będą mieli zaszczyt i przyjemność zetknąć się z tuzami branży rozrywkowej. Zaproszona do współpracy Gosia Leitner zajmuje się modelkami na całym świecie, Filip Mecner jest managerem osób publicznych i zajmuje się kontraktami reklamowymi oraz komercyjnymi, Robert Gajewski pracuje od wielu lat dla Kayax'u i obsługuje takich artystów jak np. Smolik. To tylko niektóre z osób będących wykładowcami w Bydgoszczy, oprócz nich studenci mogą liczyć również na wsparcie merytoryczne specjalistów m.in. od public relations, czy social media.
Myśląc o słuszności i potrzebie funkcjonowania nowego kierunku, należy pamiętać, że praca ze środowiskiem twórców nie należy do szablonowych. Co więcej, brakuje tu osób, które potrafią się w niej całkowicie odnaleźć. Ze względu na specyfikę zawodów artystycznych a także szczególne uwrażliwienie ich przedstawicieli – potrzebują oni u swego boku prawdziwych partnerów, którzy będą dla nich wsparciem -nakreślającym a nie narzucającym cele oraz własne twarde warunki. Nowe przedsięwzięcie bez wątpienia nie tylko wzbogaci wiedzę studentów, ale także pomoże ocenić własne zdolności i potencjał do wykonywania tego zawodu – dając światu managerów z powołania i spełnionych, twórczych artystów.