EN
7.04.2022, 14:30 Wersja do druku

Warszawa. Rezydencje literackie w SDK dla twórców z Ukrainy i Białorusi

Inne aktualności

Staromiejski Dom Kultury (SDK) w Warszawie ogłosił nabór na rezydencje literackie dla pisarzy, dramatopisarzy i tłumaczy z Białorusi oraz Ukrainy. Program rezydencji w drugiej połowie 2022 r. zakłada organizację pobytów twórczych trwających od 2 do 6 tygodni.

"Ruszamy z drugim programem rezydencji literackich dla pisarzy, dramatopisarzy i tłumaczy w Warszawie. W tym roku zapraszamy gości z Białorusi i Ukrainy do spędzenia kilku twórczych tygodni w centrum Warszawy, pod opieką Staromiejskiego Domu Kultury" - poinformowano na stronie SDK.

Jak wyjaśniono, nabór skierowany jest do pisarzy i tłumaczy z Białorusi i Ukrainy, którzy spełniają następujące kryteria: mają na swoim koncie co najmniej jedną wydaną drukiem książkę, tom poetycki lub tłumaczenie; komunikują się w języku angielskim lub polskim; pracują aktualnie nad dziełem literackim.

Organizatorzy rezydencji chcą włączyć zagranicznych pisarzy, dramatopisarzy oraz tłumaczy do warszawskiego świata literackiego. "Zachęcamy do spędzenia kilku tygodni w Warszawie i poznania lokalnej sceny artystycznej, historii miasta oraz kulturalnej oferty stolicy" - napisano.

"Naszym rezydentom zapewniamy mieszkanie w centrum z dogodnym miejscem do pracy twórczej, stypendium wysokości 120 zł brutto za każdy dzień pobytu, wsparcie merytoryczne i logistyczne, a także włączenie ich w działalność naszej instytucji" - czytamy w informacji na stronie SDK.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa do 22 maja. Wyniki naboru ogłoszone zostaną 31 maja.

Więcej informacji o rezydencjach i formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie:

https://sdk.pl/wydarzenia/round-2-literary-residencies-in-warsaw-for-writers-and-translators-from-belarus-and-ukraine-2022/#polski.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne