EN

30.04.2021, 16:02 Wersja do druku

Warszawa. Przesłuchanie do roli w spektaklu "Jentl" i zespołu Teatru Żydowskiego

Inne aktualności

Teatr Żydowski (TŻ) im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie zaprasza aktorki i aktorów w wieku 18-26 lat do udziału w przesłuchaniu do roli tytułowej w spektaklu "Jentl" w reż. Roberta Talarczyka i do zespołu Teatru Żydowskiego - poinformowała PAP Edyta Bach z TŻ.

Jak wyjaśniła, spektakl "Jentl" powstaje na podstawie sztuki Izaaka Baszewisa Singera i Lei Napolin.

"Jentl ma w sztuce 17-18 lat i jest dziewczyną z ortodoksyjnego świata Żydów, która chce - wbrew zakazom - studiować święte księgi. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 26 listopada br." - napisała Bach.

Jak zaznaczyła, "organizując casting, teatr chce jednocześnie wyłonić aktorki i aktorów, którym może zaproponować dołączenie do swojego Zespołu".

"Zgłoszenia zawierające nagranie wideo wybranego fragmentu współczesnego tekstu dramatycznego oraz fragmentu piosenki prezentującej możliwości wokalne kandydatki/kandydata o łącznym czasie trwania do 6 minut prosimy wysyłać na adres: [email protected] do 9 maja br." - czytamy w informacji o przesłuchaniu.

"Do zgłoszenia prosimy dołączyć CV artystyczne wraz z klauzulą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich Centrum Kultury Jidysz, 00-099 Warszawa ul. Senatorska 35 moich danych osobowych, w tym mojego wizerunku, w celu rekrutacji, zgodnie z wymogami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r." - napisano.

Wyjaśniono, że "wybrane aktorki i wybrani aktorzy zostaną zaproszeni do udziału w II etapie przesłuchania, który odbędzie się w Warszawie w dniach 29-30 maja br.".

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany harmonogramu przesłuchania.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne