EN
27.09.2021, 12:43 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Miłości po dwóch stronach Atlantyku" - w czwartek

Na scenie Spektaklove w Małej Warszawie 30 września odbędzie się premiera przedstawienia "Miłość po dwóch stronach Atlantyku". Autorką, producentką i reżyserką spektaklu jest Bożenna Intrator. Występują m.in. Ewa Szykulska i Olga Borys.

fot. proj. Artur Krutowicz i Bożenna Intrator

"Miłość po dwóch stronach Atlantyku w reżyserii Bożenny Intrator to teatr niezwyczajny, teatr z motywem przewodnim. Spektakl oswaja i odczarowuje temat starości. Jest częścią projektu, któremu w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych towarzyszy kampania społeczna #MiłośćPoDwóchStronach dedykowana sztuce" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

"Dwie siostry żyją daleko od siebie - Michalina, malarka w Wiedniu i Dorotka, menedżerka dużej firmy w Stanach Zjednoczonych. Ich dopiero co emerytowana Mama większość roku spędza na Florydzie z Dorotką, a letnie miesiące w Polsce. Nagle zaczyna mieć problemy ze wzrokiem..." - napisano o akcji spektaklu.

Zaznaczono, że "nowa sytuacja zmusza do przeorganizowania życia całej rodziny". "Po wypróbowaniu różnych opcji, Michalina, niechętnie, przeprowadza się do Polski, żeby zająć się matką, z którą od dziecka lepszy związek miała Dorotka" - czytamy w zapowiedzi przedstawienia.

"Miłość po dwóch stronach Atlantyku to spektakl z misją, współbrzmiący z kampanią społeczną #MiłośćPoDwóchStronach. To także, a może przede wszystkim, dramat o miłości, o różnych jej rodzajach, o rodzinie rozrzuconej po świecie, o siostrach i ich partnerach, którzy muszą się zmierzyć z problemami wynikającymi z faktu, że ich matka, która wciąż powinna być w pełni sił, wymaga stałej opieki" - powiedziała twórczyni przedstawienia Bożenna Intrator, cytowana w informacji.

W zapowiedzi spektaklu podkreślono, że "to bardzo aktualna, piękna i zarazem trudna oraz burzliwa historia rodziny rozrzuconej po dwóch stronach Atlantyku, pokazująca relacje córek oraz ich mężów z matką". "To historia, w której jak w tafli dzielącego bohaterów oceanu odbijają się fragmenty ich dotychczasowego życia. Opowieść o tym, co naprawdę ważne, o naszych najbliższych, o elementarnych uczuciach i więzach rodzinnych, które okazują się silniejsze od wszystkiego" - wyjaśniono.

Autorką, producentką i reżyserką spektaklu jest Bożenna Intrator. Opieka reżyserska - Maria Seweryn. Kostiumy zaprojektowała Elżbieta Radke, a scenografię - Marta Dąbrowska-Okrasko. Muzyka - Chris Rafael Wnuk. Autorami piosenek są Bożenna Intrator, Ira Rosoff i Charles Duffy.

Występują: Ewa Szykulska (Mama), Adam Krawczuk (Mark), Olga Borys (Dorotka), Sebastian Cybulski (Adrian) i Karolina Porcari (Michalina).

Premiera - 30 września o godz. 19 na scenie Spektaklove w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14). Kolejne przedstawienia - 29-31 października br.

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Źródło:

PAP