EN

21.04.2021, 09:21 Wersja do druku

Warszawa. Powstaną murale upamiętniające Korę i Krystynę Sienkiewicz

Inne aktualności

Są już projekty murali, które powstaną na Bielanach. Dzielnica upamiętni dwie mieszkające tu artystki: Korę Jackowską i Krystynę Sienkiewicz. Pisze Zuzanna Bukłaha w Gazecie Polskiej Codziennie.

- Murale szykujemy na ścianach szczytowych budynku przy ul. Żeromskiego 44/50 - zapowiada burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

- W czerwcu przypada 70. rocznica urodzin Kory. Korzystając z okazji, chcieliśmy też upamiętnić Krystynę Sienkiewicz. Obie artystki to nasze sąsiadki ze Starych Bielan, mieszkały przy ul. Płatniczej. Pielęgnowanie pamięci o lokalnej historii jest niezwykle ważne, bo historia Bielan to również ludzie, nasi wspaniali artyści i sąsiedzi. 

Autorem projektu murali jest Tomasz Majewski, ilustrator i projektant okładek książek. Oba powinny być wykonane do 8 czerwca. Kora, wokalistka zespołu Maanam, która zmarła 28 lipca 2018 n, ma już jeden mural na ścianie budynku przy ul. Nowy Świat 18/20. Przedstawia twarz artystki otoczoną włosami w kształcie konarów. To projekt Brunona Althamera. Krystyna Sienkiewicz zmarła 12 lutego 2017 r. Była aktorką teatralną, filmową i kabaretową. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Murale dla naszych sąsiadek

Źródło:

„Gazeta Polska Codziennie” nr 92

Wątki tematyczne