EN
21.05.2022, 15:54 Wersja do druku

Warszawa. Poranek familijny, projekt kobiecy i spektakl taneczny w DK Śródmieście

Dom Kultury Śródmieście (Scena na Smolnej 9) zaprasza 22 maja na Poranek familijny ze spektaklem „Czarodziejskie okulary” Teatru Pacuś i projekt kobiecy maKOmaBIEmaTa w reżyserii i choreografii Izabelli Borkowskiej. W poniedziałek w ramach Programu Senior - Kulturomania zobaczymy spektakl taneczny „Z tańcem i muzyką przez świat”.

22.05. | Niedziela | 11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pacuś

„Czarodziejskie okulary”

Spektakl dla dzieci od lat 3

wyst.: Joanna Polak i Igor Polak

bilety: 15 zł

„Czarodziejskie okulary” to opowieść o chłopcu, który w powodu wady wzroku musi nosić okulary. Nie jest z tego powodu szczęśliwy. Rodzice na pocieszenie dają mu wymarzonego psa – Zuzię. Lekarz okulista w tajemnicy mówi chłopcu, że okulary, które dostanie, są zaczarowane i dzięki nim będzie się mógł porozumiewać ze swoim psem. Jacek bierze to za dobrą monetę i znajduje w swoim zwierzaku prawdziwego przyjaciela. W niedługim czasie nadarza się okazja sprawdzenia ich tandemu – intuicji Zuzi i sprytu Jacka, gdyż w domu pojawia się złodziej…

22.05. | Niedziela | 17.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

20 LAT DKŚ – REKONESANS

maKOmaBIEmaTa

Projekt kobiecy

reż. i choreografia: Izabella Borkowska

scenogr. i opieka reż.: Darek Sikorski

przygotowanie wokalne: Magda Ptaszyńska,

wyst.: Beata Bieszke-Neuber/Izabella Borkowska, Aleksandra Hofman, Magdalena Kurnicka, Milena Maciejewska, Katarzyna Nojek, Magda Ptaszyńska, Ewa Szczygielska, Agnieszka Tynel

Spektakl zrealizowany z pomocą Funduszu Edukacji Kulturalnej

bilety: 10 zł

Projekt kobiecy „maKOmaBIEmaTa” został stworzony z marzeń i rozmów kobiet dojrzałych, które chciały spełnić pragnienie zagrania na scenie. W wyniku pracy z choreografką Izabellą Borkowską, podczas zajęć tanecznych w Domu Kultury Śródmieście, narodził się pomysł realizacji takiego projektu. Stworzyła się przestrzeń dla dorosłych kobiet, świadomych swojej kobiecości i różnorodności. Kobiet, które podzieliły się swoimi przeżyciami, emocjami, marzeniami i stworzyły – poprzez wspólną pracę – spektakl wokalno-ruchowy.

Projektowi towarzyszy wystawa zdjęć Aleksandry Bechcickiej, pokazująca wizualne marzenia występujących kobiet.

23.05. | Poniedziałek | 11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PROGRAM SENIOR – KULTUROMANIA

Zespół Przebudzenie

„Z tańcem i muzyką przez świat”

Spektakl taneczny

opieka artyst. Mariola Filipowicz

bilety: 10 zł

Grupę taneczną „Przebudzenie” założyła i prowadzi instruktor tańca Mariola Filipowicz. Grupa istnieje od 2009 r. i działa przy Centrum Integracji Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. Formuła zespołu jest otwarta – w zajęciach może uczestniczyć każdy, dla kogo taniec jest „muzyką duszy”. Uczestniczki zajęć to seniorki 60+. W ramach wolontariatu grupa występuje w domach pomocy, zakładach opiekuńczo-leczniczych i domach kultury. Zespół gościł też na Ukrainie, gdzie występował dla Polonii w ramach Dni Kultury Polskiej.

„Tańczymy tańce z różnych stron świata: bałkańskie, ukraińskie, rosyjskie, izraelskie, cygańskie i oczywiście polskie. Tańczymy dla własnej przyjemności, ale też dla przyjemności oglądających. Przebudźcie wasze marzenia i dołączcie do naszego tanecznego kręgu” – tak brzmi dewiza grupy tanecznej. W 2022 r. zespół obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia.

Źródło:

Materiał nadesłany