EN

7.01.2022, 08:30 Wersja do druku

Warszawa. Poranek familijny i Teatr Jednej Chwili w DK Śródmieście

Inne aktualności

9 stycznia w Domu Kultury Śródmieście odbędzie się pokaz spektaklu dla dzieci "Puszek" w ramach Poranka familijnego, a 10 stycznia Teatr Jednej Chwili zaprezentuje "Wieczór Komedii Impro".

09.01. | Niedziela | 11.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

PORANEK FAMILIJNY

Teatrzyk Lalkowy Bajka

„Puszek”

Spektakl dla dzieci od lat 3

scen. Marta Guśniowska

scenogr. Rafał Janaszek

lalki: Elżbieta Zajączkowska

wyst.: Magdalena Dulny i Grzegorz Szypka

bilety: 15 zł

Puszek mieszka daleko stąd, w tajemniczej, egzotycznej dżungli i… żywi się wyłącznie słodkimi kokosankami. I niestety – z powodu swojej ogromnej słabości do tych łakoci – pewnego dnia dopada go straszny ból zęba. I tu zaczyna się historia, bowiem wrażliwy Puszek panicznie boi się wizyty u doktora. Na pomoc jednak przychodzą mu pomysłowi przyjaciele, którzy mają swoje recepty na przyniesienie ulgi obolałemu kumplowi. Czy okażą się skuteczne? Dowiecie się, oglądając przedstawienie o Puszku.

***

10.01. | Poniedziałek | 19.00

SCENA NA SMOLNEJ 9

Teatr Jednej Chwili

„Wieczór Komedii Impro”

opieka artyst. Robert Cichocki

bilety: 10 zł

Wyobraź sobie króla, który staje się chłopem. I agentów z przyszłości, którzy mówią, że tylko Ty możesz uratować świat. Innymi słowy: wyobraź sobie sytuację, w której wszystko postawione jest na głowie, a Ty jesteś w jej centrum. Czy jako widz będziesz surowy, czy może się zlitujesz? To prawo należy tylko do Ciebie, bo to Ty decydujesz!

„Wieczór komedii” to sceniczne wydarzenie całkowicie improwizowanych historii. Cały spektakl opiera się na interakcji z publicznością i na dawanej przez widzów inspiracji, na podstawie której aktorzy będą na żywo odgrywać sceny. Ten show to sytuacyjna komedia pomyłek i niespodziewanych zwrotów akcji, które nagle i z zaskoczenia robią: BUM!

W jego trakcie można wrzucić naszych aktorów na minę, podłożyć im nogę, albo… wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

Czy bohaterowie historii zostaną wrzuceni w najgorszy do wyobrażenia wir wydarzeń, czy wyjdą z tego cało? Wszystko w Twoich rękach!

Uwaga: Grupa nie wyciąga siłą widzów na scenę! Prosi tylko o inspirację, i to tylko od chętnych. Jeżeli zatem nie lubisz, kiedy aktor Cię zaczepia, to z „Teatrem Jednej Chwili” nie będziesz miał tego problemu! Ale za bóle brzucha wywołane śmiechem nie bierze odpowiedzialności…

***

„Teatr Jednej Chwili” to improwizowany teatr komediowy, działający od 2009 roku, jako grupa artystyczna Domu Kultury Śródmieście. Skład koncentruje wokół siebie aktorów chętnych do rozbawiania „niestworzonymi historiami”. Grupa uwielbia szerzyć szczęście i radość wśród swoich widzów. Misją „Teatru Jednej Chwili” jest: bawić ludzi niebanalnymi spektaklami!

Jak mówią i piszą o sobie członkowie formacji: „W naszych żyłach płynie komedia. Wszystko co robimy – robimy dla Widzów, by nasze spektakle były jak najlepsze. Jeżeli wpadniesz na nasze przedstawienie, to nigdy nie zapomnisz tych chwil. Do zobaczenia ze sceny!”

Źródło:

Materiał nadesłany