EN
06.12.2021, 08:53 Wersja do druku

Warszawa. Pokazy przedpremierowe spektaklu "I love you, a teraz się zmień" - od piątku

Inne aktualności

Na scenie Spektaklove w Małej Warszawie 10 i 11 grudnia zaplanowano pokazy przedpremierowe komedii Joe DiPietro pt. "I love you, a teraz się zmień" w reżyserii Mariusza Kiljana. Występują: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.

"I love you to muzyczna komedia dla singli i żonatych. Dla pozostających w nieformalnych związkach i rozwodników. Dla wszystkich, którzy byli, są lub będą w parze. Dla tych, którzy chcieliby być i dla tych, którzy nigdy więcej, za żadne skarby nie chcą się już zakochać" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Jak zaznaczono, "spektakl wyjaśnia, co pcha nas do bycia w związku" i "jak wiele jesteśmy w stanie zrobić, by powiedzieć i usłyszeć dwa magiczne słowa: kocham cię".

"I love you to wartka akcja, świetna oprawa muzyczna, aktorskie metamorfozy, błyskotliwe dialogi i przebojowe piosenki" - napisano na stronie teatru.

Tłumaczenie sztuki Joe DiPietro - Bartosz Wierzbięta. Reżyseria - Mariusz Kiljan. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak, a kostiumy - Sylwester Krupiński. Choreografię opracowała Anna Głogowska. Muzyka - Jimmy Roberts.

Występują: Katarzyna Żak, Elżbieta Romanowska, Rafał Królikowski i Robert Rozmus.

Amerykański dramaturg i autor tekstów Joe DiPietro jest zdobywcą dwóch nagród Tony za najlepszą książkę i najlepszą oryginalną kompozycję muzyczną w musicalu "Memphis", za którą otrzymał również Drama Desk Award i Outer Critics Circle Award za najlepszy musical 2010 r. Do innych jego głośnych sztuk należą "All shook up" i "I love you, You’re perfect, now change" (najdłużej grana rewia w historii Off-Broadwayu).

Dwie sztuki - "The toxic avenger" i "The thing about men" zdobyły nagrodę Outer Critics Circle dla najlepszych musicali na Off-Broadwayu. Za "Over the river and through the woods, the art of murder" zdobył nagrodę im. Edgara Allana Poe za najlepszą sztukę kryminalną.

W Polsce jest znany z komedii muzycznej "I love you", którą po raz pierwszy wystawił w 2011 r. Teatr Studio Buffo w Warszawie w reż. Davida Foulkes. Z kolei jego "Kłamstewka" po raz pierwszy pokazano w 2016 r. stołecznym Teatrze Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w reż. Pawła Wawrzeckiego. W 2017 r. "Kłamstewka" wystawił Teatr Powszechny w Łodzi w reż. Ewy Pilawskiej.

Pokazy przedpremierowe - 10 i 11 grudnia o godz. 19 na scenie Spektaklove w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14). Premierę zaplanowano na 14 lutego 2022 r.

Źródło:

PAP