EN

23.12.2021, 08:46 Wersja do druku

Warszawa. Pogrzeb Tadeusza Rossa. Bliscy pożegnali go na Powązkach

Inne aktualności

Tadeusz Ross - aktor, satyryk i polityk - zmarł w nocy z 13 na 14 grudnia. Osiem dni później, w środę 22 grudnia, rodzina i przyjaciele pożegnali go na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Miesiąc przed śmiercią Ross napisał wiersz do swoich dzieci, który kończy się: "Nie smućcie się, nie płaczcie, nie krzyczcie, nie wołajcie, Jestem przy Was na zawsze, więc mnie już nie szukajcie".

O śmierci osobistości polskiej telewizji lat 90. XX wieku poinformował Program 1 Polskiego Radia za pośrednictwem konta na Twitterze. "Z przykrością informujemy, że w wieku 83 lat zmarł Tadeusz Ross - aktor, satyryk, polityk" - czytamy we wpisie. Ross od dłuższego czasu podupadał na zdrowiu, trafił do szpitala z powodu COVID-19.

W środę najbliżsi pożegnali Tadeusza Rossa na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Uroczystości pogrzebowe odbyły się o godzinie 12. Wzięli w nich udział m.in.: Jacek Fedorowicz, Cezary Domagała, Dariusz Kordek, Krzysztof Ibisz, Ewa Kuklińska i Zofia Czernicka oraz warszawscy samorządowcy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pogrzeb Tadeusza Rossa. Bliscy pożegnali go na Powązkach

Źródło:


Link do źródła

Autor:

oprac. Marta Wolf

Data publikacji oryginału:

22.12.2021 15:43