EN

8.10.2020, 09:01 Wersja do druku

Warszawa. Październikowe koncerty i spektakle w WOK

Na scenie Basenu Artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej już tylko przez cztery dni można oglądać spektakl „Maria de Buenos Aires”. Widzowie odnajdą w tej historii pasję, miłość, pożądanie, słabość, zniewalający rytm, zmysłowy taniec. Alicja Węgorzewska jako María jest nie do zapomnienia.

Tango operita Astora Piazzolli z librettem Horacio Ferrera to opowieść o tym, co dzieje się między narodzinami i śmiercią bohaterki – jest historią o jej determinacji, wrażliwości, sile.

Spektakl wyreżyserował Michał Znaniecki, Luigi Scoglio jest autorem scenografii, choreografię stworzyła Inga Pilchowska, a kierownictwo muzyczne sprawuje Hadrian Tabęcki. Muzykę Piazzolli wykonuje zespół Tango Attack.

Zapraszamy 8, 9 i 10 października o 19.00; a 11 października o 18.00.

Zapraszamy również na koncert do Wilanowa, podczas którego można się przekonać, jak brzmi słynna Symfonia g-moll Mozarta w transkrypcji, która przenosi ten utwór ze świata symfoniki do kameralistyki.

W cyklu Koncertów Kameralnych w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III.

Poza Symfonią g-moll zabrzmi też Kwartet smyczkowy

C-dur „Dysonansowy” KV 465. Wystąpią muzycy orkiestry instrumentów dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense.

Koncert odbędzie się 11 października na 17.00 w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla III w Wilanowie.

23 października zapraszamy na niezwykłe wydarzenie – czytanie performatywne dramatu „Matka” Stanisława Ignacego Witkiewicza, napisanego w 1924 roku.

Z okazji 135. rocznicy urodzin autora Jakub Przebindowski wyreżyserował tę „Niesmaczną sztukę w dwóch aktach z epilogiem”.

Główną rolę Janinę Węgorzewską - matkę Leona zagra Alicja Węgorzewska, ale tego wyjątkowego wieczoru zobaczymy również Rafała Zawieruchę w roli syna Leona, Natalię Sikorę, Krystynę Tkacz, Martynę Kliszewską, Rafała Maseraka i gościnnie zobaczymy debiut Kayah.

Jeszcze w październiku w cyklu Jazz z MACV wystąpi Marcin Masecki, grający i tworzący jazz, muzykę klasyczną, eksperymentalną. Podczas dwóch koncertów w Basenie Artystycznym

– 30 i 31 października o 19.00 – wraz z orkiestrą Musicae Antiquae Collegium Varsoviense wykona utwory Jana Sebastiana Bacha, Carla Philippa Emanuela Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Serdecznie zapraszamy!

Pełny program znajdą Państwo na naszej stronie: repertuar.operakameralna.pl

Przed dokonaniem zakupu na wybrane wydarzenia artystyczne, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem dotyczącym szczególnych warunków uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Warszawską Operę Kameralną”.

Regulamin dostępny na stronie repertuar.operakameralna.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne