EN

12.04.2022, 16:59 Wersja do druku

Warszawa. Otwieramy drugą edycję programu OFF Polska. Nabór wniosków do 12 maja 2022

mat. Instytutu Teatralnego

Inne aktualności

Program OFF Polska ma na celu umożliwienie produkcji i eksploatacji spektakli teatru niezależnego i offowego. Ideą Programu jest wspieranie twórców teatru niezależnego i offowego poprzez umożliwienie poszukiwań twórczych i realizację autorskich projektów artystycznych, a także wspieranie profesjonalizacji teatrów niezależnych i offowych w obszarze produkcji, dokumentacji i promocji spektakli oraz otwieranie ich na wyzwania związane z dotarciem do widza i poszerzania grona odbiorców sztuki teatru.

Program OFF Polska adresowany jest wyłącznie do organizacji pozarządowych. Przyznane środki powinny zostać przeznaczone na produkcję, promocję, eksploatację oraz dokumentację spektaklu. Budżet programu wynosi 1,5 mln zł. Aby zgłosić swój projekt, należy przesłać wniosek z kosztorysem (tylko w wersji elektronicznej) na adres [email protected] do 12 maja 2022r. Wnioskować można o dofinansowanie w przedziale 30 – 90 tyś. zł, wymagany jest 10% wkład własny. Zespół Sterujący oceni zebrane zgłoszenia i wyłoni projekty do realizacji do 6 czerwca. Czas na realizację spektakli oraz ich minimum 5-krotną eksploatację obejmuje okres od 6 lipca do 31 października. Na listopad zaplanowane jest złożenie sprawozdań merytorycznych i finansowych, a ewaluacja programu odbędzie się w grudniu.

Pierwsza edycja zaowocowała 22 projektami, realizowanymi w drugiej połowie 2021r. Spektakle, które powstały w ramach programów obejrzało ponad 8 500 widzów w całej Polsce.

Program OFF Polska finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne