EN

26.08.2021, 15:54 Wersja do druku

Warszawa. Otwarcie sezonu w Teatrze Collegium Nobilium

W Teatrze Collegium Nobilium sezon zacznie się już 3 września – trochę z radością, a trochę ze smutkiem, ponieważ z jednej strony pierwszym granym spektaklem będzie niewątpliwy „hit” teatralny, czyli „Przybysz”, w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, a z drugiej – będzie to pożegnanie z tym tytułem. Wniosek – nie należy przegapić.

fot. Andrzej Wencel

„Przybysz” pojawi się na deskach TCN 3, 4 i 5 września, o godz. 19.00.

Jest to poemat muzyczny na motywach albumu Shauna Tana „The Arrival”. Rozstanie, tęsknota, samotność, wyobcowanie – to uczucia towarzyszące każdemu, kto opuszcza swój kraj, rodzinę i decyduje się na podróż w nieznane – w pogoni za lepszym życiem. Książka zawiera niezwykle sugestywne, pełne magii obrazy, które – bez pomocy słów – nie tyle ilustrują fabułę opowiadania, lecz ją interpretują; nadają zwyczajnym miejscom, przedmiotom, zwierzętom, a nawet zdarzeniom czy zjawiskom społecznym nieoczekiwany, głębszy kontekst. Spektakl opowiada o drodze tytułowego Przybysza do Nowego Świata.

Więcej o twórcach i spektaklu na stronie: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/przybysz/

Przed i po każdym spektaklu będzie możliwość zakupienia w kasie Teatru limitowanej edycji płyty z utworami ze spektaklu!

7 września odbędzie się premiera spektaklu „Sezon w świetle”, w reż. Aleksandry Bielewicz, w ramach cyklu Młoda Reżyseria. Reżyserka miała okazję pokazać już swój spektakl na tegorocznym Forum Młodej Reżyserii.

Ostatnia zachowana w Polsce fabryka zapałek, lata pracy zamienione w muzeum. Na naszych oczach gaśnie miejsce, które przez lata wytwarzało to co dla ludzkości piękne i niezbędne do życia: ogień. Moc, która potrafi budować wspólnoty, ale potrafi je również zniszczyć.

Więcej informacji o spektaklu na stronie: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/sezon-w-swietle/

21 września czeka nas kolejna premiera w cyklu Młoda Reżyseria. Będzie to spektakl „Opportunity”, w reż. Agaty Koszulińskiej. Pokaz ten opóźniła pandemia, dlatego nie mogło go zabraknąć na początku sezonu.

Oppy przebyła długą, trudną drogę na nieprzyjaznej, piaszczystej planecie, wiele tysięcy kilometrów od domu. Była wytrwała: przebyła pierwszy marsjański maraton; przetrwała wiele przeciwności losu i spełniła wszystkie pokładane w niej nadzieje; pokazała ludziom to czego jeszcze nigdy nie widzieli. Wielokrotnie wychodziła cało z opresji, wydostała się nawet z Czyśćcowej Wydmy. Przeżyła też wiele burz piaskowych, ale ta ostatnia dla wiekowego łazika okazała się zbyt silna. Na Marsie zapanowała ciemność, baterie słabły.

Więcej informacji o spektaklu na stronie: http://tcn.at.edu.pl/spektakl/opportunity/

We wrześniu widzowie będą mogli zobaczyć również wszystkie spektakle dyplomowe z ostatniego sezonu:

9 – 12 września – „Pustka”, w reż. Cezarego Kosińskiego http://tcn.at.edu.pl/spektakl/pustka-na-podstawie-sztuki-dream-works-iwana-wyrypajewa-w-tlumaczeniu-karoliny-gruszki/

13 – 19 września – „Prawiek i inne czasy”, reż. Anna Sroka-Hryń http://tcn.at.edu.pl/spektakl/prawiek/

17 – 18 września – „Antygona. Edyp”, reż. Adam Nalepa http://tcn.at.edu.pl/spektakl/edyp-antygona/

25 – 26 września – „Ludzie, miejsca i rzeczy”, reż. Anna Wieczur-Bluszcz http://tcn.at.edu.pl/spektakl/ludzie-miejsca-i-rzeczy/

28 – 30 września – „Stramer”, reż. Marcin Hycnar http://tcn.at.edu.pl/spektakl/stramer/

Dodatkowo pojawią się znowu „Duchy Szekspira” http://tcn.at.edu.pl/spektakl/duchy-szekspira/, spektakl przygotowany przez naszych dyplomantów: Pawła Brzeszcza, Krzysztofa Żarowskiego i Jakuba Mikołajczaka, który cieszy wśród widzów niesłabnącą popularnością.

Zapraszamy do śledzenia naszego repertuaru na stronie www.tcn.at.edu.pl

Godziny otwarcia Kasy Teatru:

pon. – pt.: 11.00 – 19.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

sob. – niedz.: 13.00 – 17.00 lub do rozpoczęcia spektaklu

Więcej informacji na stronie www.tcn.at.edu.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne