EN
10.02.2023, 16:39 Wersja do druku

Warszawa. Ostatnie w tym sezonie pokazy „Króla Rogera” w TW-ON

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej ostatnie w tym sezonie wystawienia „Króla Rogera” a także wystawy i koncert.

fot. Magda Hueckel / mat. Archiwum Artystyczne Teatru Wielkiego - Opery Narodowej

Inne aktualności

Król Roger po raz ostatni w tym sezonie

Dostępne są ostatnie bilety na operę Król Roger Szymanowskiego pod batutą Michała Klauzy i w reżyserii Mariusza Trelińskiego. Dzieło, które od ćwierć wieku przeżywa swój międzynarodowy renesans, w twórczości dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego zajmuje miejsce szczególne. W partii tytułowej wystąpi Łukasz Goliński, partię Roksany wykona Ruslana Koval. Spektakle już 10 i 12 lutego. Spektakl jest koprodukcją Kungliga Operan w Sztokholmie oraz Národní divadlo w Pradze.

Rzeźby Adama Myjaka

Jeszcze do 5 marca można obejrzeć wystawę rzeźb Adama Myjaka w Galerii Opera Teatru Wielkiego. To twórczość przesycona niezwykłym dramatyzmem. Artysta szuka sedna przeżyć człowieka w deformacji, choć wciąż dalekiej od abstrakcyjności. Wystawa otwarta od wtorku do soboty w godz. 12–18, a w niedzielę do godz. 17, a także dla publiczności spektakli na godzinę przed ich rozpoczęciem oraz w trakcie przerw.

Radzimir Dębski – Hommage – Krzysztof Penderecki

Złożą muzyczny hołd Mistrzowi Krzysztofowi Pendereckiemu. Orkiestra NFM Filhamonii Wrocławskiej pod batutą Radzimira Dębskiego oraz Macieja Tworka wystąpi dwukrotnie 20 lutego w Teatrze Wielkim. W programie znajdą się utwory Krzysztofa Pendereckiego oraz kompozycje Radzimira Dębskiego.

Malarstwo Skolimowskiego w Berlinie

Jerzy Skolimowski, nie tylko wybitny reżyser, lecz także niezwykle ekspresyjny malarz, prezentował swoją twórczość już dwukrotnie w Galerii Opera. Tym razem jego dynamiczne i intensywne siłą malarskiego gestu prace można będzie oglądać w dwóch miejscach: galerii nüüd.berlin oraz siedzibie Instytutu Polskiego w Berlinie od 16 do 25 lutego. Kuratorem wystawy jest Marcin Fedisz. Organizatorami wystawy są: Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Polski w Berlinie i Galeria Opera.

Źródło:

Materiał nadesłany