EN

5.12.2020, 14:00 Wersja do druku

Warszawa. Od 6 grudnia spektakle online z Teatru Collegium Nobilium

W grudniowym repertuarze Teatru Collegium Nobilium (TCN) znalazły się cztery spektakle online. Na platformie VOD portalu www.ewejsciowki.pl w niedzielę widzowie będą mogli zobaczyć „Bajkę o Bazyliszku i złotej kaczce, czyli legendy warszawskie” w reż. Wojciecha Malajkata.

"Nie możemy spotkać się w teatrze, nie możemy wymienić uścisków dłoni, ani wrażeń po przedstawieniu, ale mamy nadzieję, że zechcecie państwo wrócić do niektórych naszych spektakli w formie online" - napisała w informacji przesłanej PAP Monika Zagawa z działu promocji TCN.

Pierwszą propozycją repertuarową jest spektakl dla najmłodszych widzów - "Bajka o Bazyliszku i złotej kaczce, czyli legendy warszawskie" w reż. Wojciecha Malajkata (6 grudnia o godz. 15).

Jak wyjaśniła Zagawa, "bajka miała swoją premierę online, nie udało się jej zagrać dla publiczności, na żywo, ale jak tylko będzie taka możliwość, to na pewno zobaczycie ją u nas w repertuarze".

"Kolejną propozycją są >Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów< w reż. Agaty Dudy-Gracz, które cieszyły się ogromnym powodzeniem zarówno w TCN, jak i w Łodzi" - czytamy.

Koprodukcję Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza i Festiwalu Czterech Kultur będzie można zobaczyć 11 i 12 grudnia o godz. 19.

"W drugiej połowie grudnia zaprosimy na >Hymny< w reż. Anny Smolar - spektakl, który udało nam się wystawić tuż przed zamknięciem instytucji, więc pewnie wiele osób nie zdążyło go zobaczyć" - napisała Zagawa. Przedstawienie będzie dostępne online 17 i 18 grudnia o godz. 20.

"Last but not least – >Przybysz< w reż. Wojciecha Kościelniaka - spektakl, który niewątpliwie zdobył serca publiczności i mamy nadzieję, że zechcecie przypomnieć sobie utwory i znakomite głosy występujących w nim aktorów" - napisano w informacji. "Przybysz" online udostępniony zostanie 19 grudnia o godz. 20.

Wszystkie spektakle pokazane zostaną na platformie VOD partnera teatru, portalu www.ewejsciowki.pl (na stronie: https://ewejsciowki.pl/cala-polska/repertuar?query=teatr+collegium+nobilium). 

Źródło:

PAP