EN

24.02.2023, 12:52 Wersja do druku

Warszawa. Nabór wniosków do 16. edycji programu Lato w teatrze

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza nabór wniosków do programu Lato w teatrze 2023, finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

fot. mat. Instytutu Teatralnego

Lato w teatrze to program grantowy skierowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych – ośrodków, które zgłoszą autorski pomysł dwutygodniowych kolonii lub półkolonii o charakterze teatralnym. Jego celem jest:

- umożliwienie artystycznej wypowiedzi dzieciom i młodzieży,

- wspieranie podmiotów, które chcą rozpocząć działania na gruncie teatru amatorskiego lub wprowadzić zmiany w tym zakresie,

- rozwój oraz sieciowanie osób zaangażowanych w edukację teatralną,

- szerzenie idei pedagogiki teatru takich jak: inkluzywność, kształtowanie kompetencji społecznych uczestników, tworzenie przestrzeni do spotkania różnorodnych poglądów i doświadczeń.

W programie można ubiegać się o dofinansowanie na realizację projektów, które wynosi maksymalnie 45 000 złotych.

Beneficjenci, którzy od 2015 roku co najmniej trzykrotnie realizowali projekt w ramach programu, składają wniosek w module Lato w teatrze+ we współpracy z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie Lato w teatrze.

Wnioski do programu można składać do 24 marca 2023 roku wyłącznie przez system WITKAC. Lista wybranych przez Zespół Sterujący projektów, które otrzymają dofinansowanie, zostanie ogłoszona najpóźniej 5 maja 2023 roku na stronach latowteatrze.pl oraz instytut-teatralny.pl.

PRZEJDŹ DO SYSTEMU WITKAC

Program otwarty jest na projekty międzykulturowe. Zachęcamy, by składać projekty, które włączają osoby uczestniczące i osoby prowadzące pochodzące z Ukrainy i innych państw.

Szczegóły dotyczące programu określa regulamin oraz załączniki do regulaminu.

Zespół programu zachęca do szczegółowego zapoznania się z regulaminem oraz z załącznikami do regulaminu, ponieważ nastąpiły w nich zmiany w stosunku do ubiegłego roku.

Zwracamy szczególną uwagę na to, że Biuro Obsługi Klienta systemu WITKAC udziela pomocy technicznej drogą e-mailową w godz. 8.00-16.00, zaś zespół programu Lato w teatrze pracuje w godzinach 9.00-17.00, poza tymi godzinami nie będzie możliwe uzyskanie pomocy lub odpowiedzi na nurtujące pytania mogące się pojawić przy składaniu wniosku.

W związku z otwarciem naboru zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące konkursu, które odbędzie się 8 marca 2023 roku w godzinach 12.00-14.00 na platformie Zoom. Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować:

ZAREJESTRUJ SIĘ

Spotkanie przeznaczone jest dla osób, które są zainteresowane składaniem wniosków w programie.

Spotkanie poświęcone będzie formalnym aspektom aplikowania w konkursie w 2023 roku oraz założeniom programu Lato w teatrze. Przyjrzymy się aktualnemu regulaminowi i formularzowi wniosku w systemie WITKAC, a także wytycznym programu. Postaramy się też odpowiedzieć na pytania dotyczące konkursu i programu. W drugiej części spotkania pochylimy się nad celami i ideą programu, a także nad przybliżeniem pojęcia „pedagogika teatru”.

Prowadzące: Katarzyna Kotarska, Joanna Krukowska-Gulik

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest Narodową Instytucją Kultury finansowaną ze środków budżetu Państwa.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne