EN

6.06.2023, 11:13 Wersja do druku

Warszawa. „Na zdrowie” ze Sceny Spektaklove w Teatrze Palladium

Już 17 czerwca party dla przyjaciół - eleganckich, wykształconych, z wyższej półki. W centrum wszystkiego skrywana tajemnica, której ujawnienie całkowicie odwróci układ sił między bohaterami. W Teatrze Palladium będzie można obejrzeć spektakl „Na zdrowie” na podstawie filmu fabularnego wyprodukowanego przez Adventure Pictures według scenariusza Sally Potter w reż. Marcina Hycnara.

fot. Bartosz Sobkowiak

Prawda nas wyzwoli!

Przewrotna, błyskotliwa, pełna napięć i emocji komedia, która z humorem obnaża hipokryzję, słabość i powierzchowność postaw uważających się za intelektualną elitę bohaterów.

Domowe przyjęcie w gronie najbliższych. Party dla przyjaciół - eleganckich, wykształconych, z wyższej półki. W centrum wszystkiego skrywana tajemnica, której ujawnienie całkowicie odwróci układ sił między bohaterami.

Janet, aby uczcić długo oczekiwaną nominację na prestiżowe stanowisko Ministra Zdrowia, urządza przyjęcie w swoim londyńskim mieszkaniu. Oczywiście na ten wykwintny wieczór zaprosiła grupę elitarnych, starannie dobranych gości: jest April, cyniczna najlepsza przyjaciółka Ameryki; jej ekscentryczny niemiecki mąż Gottfried; jest też Jinny i Martha; i wreszcie Tom, młody i bogaty bankier w nienagannym garniturze. Ale również jej mąż - Bill.

Nieuchronnie, przed podaniem obiadu, radosna atmosfera rozpadnie się na kawałki.

Pięknie brzmiące deklaracje schodzą na drugi plan, gdy w grę wchodzą wielkie namiętności, miłość, zazdrość, nienawiść i strach. Z tej katastrofy nikt nie wyjdzie cały.

tłumacz: Bartosz Wierzbięta

reżyser: Marcin Hycnar

scenograf: Wojciech Stefaniak

kostiumograf: Mateusz Karolczuk

reżyserka światła: Karolina Gębska

producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina

produkcja: Tito Productions, Spektaklove

Obsada: Monika Krzywkowska, Agnieszka Wosińska, Małgorzata Zajączkowska, Zofia Zborowska-Wrona/ Katarzyna Polewany, Filip Gurłacz, Sławomir Pacek/ Jarosław Boberek, Zbigniew Waleryś

***

„Na zdrowie”

sztuka Spektaklove w Teatrze Palladium

17 czerwca, godz. 19.00

BILETY: https://www.spektaklove.pl/repertuar

www.spektaklove.pl

Źródło:

Materiał nadesłany