EN
29.06.2022, 08:48 Wersja do druku

Warszawa. Muzeum Sztuki Nowoczesnej finansowane wyłącznie przez miasto

Inne aktualności

Scenariusz, że minister Gliński zaorze kolejną instytucję kultury, jest już nieaktualny. Muzeum Sztuki Nowoczesnej od stycznia 2023 roku będzie należało wyłącznie do Warszawy. Pisze Arkadiusz Gruszczyński w „Gazecie Wyborczej - Stołecznej”.

Do tej pory MSN było współprowadzone przez miasto Warszawa i ministerstwo. Ratusz wykładał pieniądze na nową siedzibę muzeum na pl. Defilad, minister finansował jego bieżącą działalność. We wtorek, 28 czerwca, podpisano umowę, która zakończy to małżeństwo z rozsądku. Ratusz wyda rocznie 20 mln zł na utrzymanie muzeum, ale to dobra decyzja.

Rafał Trzaskowski i jego ekipa ocaliła Muzeum Sztuki Współczesnej, z której Piotr Gliński na pewno zrobiłby drugie CSW. Zobaczmy, co tam się stało. Instytucja, która miała prezentować sztukę współczesną, stała się tubą propagandową prawicy, walczącą na froncie wojny ideologicznej, którą wywołał rząd Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie trwa w niej wystawa demaskująca propagandę George'a Sorosa, wcześniej na Jazdowie występowali twórcy nieprzychylnie czy wręcz wrogo odnoszący się do uchodźców. Dyrektor CSW Piotr Bernatowicz urządza debaty o aborcji bez udziału środowiska pro-choice, organizuje wystawy z udziałem artystów, którzy nie wyrażają na to zgody, zaprasza Rafała Ziemkiewicza do debaty o Unii Europejskiej. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Trzaskowski - Gliński: 1:0. Ale wygrali wszyscy warszawiacy

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Arkadiusz Gruszczyński

Data publikacji oryginału:

29.06.2022

Wątki tematyczne