EN

25.11.2020, 10:45 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: Wartość działań pomocowych dla sektora kultury to 6 mld zł

Inne aktualności

- Wartość działań pomocowych, podejmowanych od początku pandemii do chwili obecnej na rzecz sektora kultury szacowana jest na 6 mld zł, poinformowała wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Wanda Zwinogrodzka.

"Łączna wartość działań pomocowych dla kultury w okresie od początku pandemii do listopada 2020 szacowana jest już na ok. 6 mld zł i obejmuje m.in. wielomilionową pomoc dla przedsiębiorstw z branży kultury, organizacji pozarządowych, osób samozatrudnionych i na umowach cywilnoprawnych w ramach tarczy antykryzysowej" - powiedziała Zwinogrodzka w trakcie posiedzenia senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Przypomniała, że w ramach poprzednich tzw. tarcz  antykryzysowych, także przedsiębiorcy, instytucje i organizacje pozarządowe działające w sektorze kultury otrzymały wsparcie. Było to m.in. trzymiesięczne świadczenie postojowe dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych, dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenia społeczne, pożyczka obrotowa na wypłatę wynagrodzeń w sektorze MŚP, umorzenie zaległości podatkowych czy nisko oprocentowana mikropożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców - do kwoty 5 tys. zł.

Możliwość ubiegania się o świadczenia w ramach tarcz mieli także opiekunowie pomników historii (jest ich 108) i miejsc światowego dziedzictwa (16).

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zwinogrodzka z MKiDN: Wartość działań pomocowych dla sektora kultury to 6 mld zł

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

ISBNews

Wątki tematyczne