EN

25.10.2024, 16:23 Wersja do druku

Warszawa. MKiDN: dostępny jest szczegółowy plan debat współKongresu Kultury

7 listopada w Warszawie rozpocznie się zainicjowany przez stronę społeczną współKongres Kultury, podczas którego jego uczestnicy będą rozmawiać o kluczowych dla rozwoju polskiej kultury sprawach. Na stronie wydarzenia jest już dokładny plan poszczególnych debat plenarnych i panelowych.

Inne aktualności

"Program wydarzenia obejmuje 10 debat plenarnych, przygotowanych przez Zespół Programowy, oraz 20 debat panelowych, zgłoszonych przez państwa i wybranych w wyniku głosowania zarejestrowanych uczestniczek i uczestników współKongresu Kultury, a także wydarzenia towarzyszące. Bardzo dziękujemy za współtworzenie tego wydarzenia oraz dotychczasowe zaangażowanie" - napisano na stronie MKiDN.

Uroczyste rozpoczęcie współKongresu Kultury nastąpi 7 listopada o godz. 12 w Teatrze Dramatycznym. Sesję debat plenarnych rozpocznie o godz. 12.30 debata pt. "Siła wyobraźni. Jak odpowiedzieć na wyzwania współczesnego świata".

Pierwszego dnia zaplanowano 3 debaty plenarne oraz 6 debat panelowych.

Drugiego dnia, 8 listopada, odbędzie się 5 debat plenarnych oraz 11 debat panelowych.

WspółKongres zakończy się w sobotę 9 listopada. Odbędą się wtedy 2 debaty plenarne, 3 debaty panelowe, a o godz. 14 zaplanowano "Debatę Ministrów" z udziałem Hanny Wróblewskiej, ministry kultury i dziedzictwa narodowego oraz zaproszonych przez nią ministrów z innych resortów.

W ramach współKongresu Kultury odbędą się też wydarzenia towarzyszące, w tym: debaty organizowane m.in. przez narodowe instytucje kultury oraz wizyty studyjne w warszawskich instytucjach kultury. W strefie wystawienniczej będzie można obejrzeć stoiska instytucji, organizacji pozarządowych oraz wydawnictw z ofertą dotyczącą sektora kultury.

W strefie posterowej będzie można spotkać się z autorami i autorkami plakatów, stworzonych specjalnie na współKongres Kultury.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w przestrzeniach Pałacu Kultury i Nauki oraz Teatru Dramatycznego 4 listopada - trzy dni przed rozpoczęciem współKongresu Kultury - zostanie otwarta rejestracja na konkretne debaty i wydarzenia. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma link, dzięki któremu będzie mógł zaplanować swój udział. W przypadku zmiany planów będzie możliwość odwołania swojej obecności, również w trakcie trwania współKongresu Kultury.

MKiDN rozpoczyna również akredytację dla mediów. Na każdy z trzech dni współKongresu będzie prowadzona osobna akredytacja przez system Press Room. Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się 31 października.

WspółKongres Kultury odbędzie się w dniach 7-9 listopada w Pałacu Kultury i Nauki oraz Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie współKongresu Kultury.

Źródło:

PAP