EN

1.06.2021, 18:28 Wersja do druku

Warszawa. Małgorzata Walewska na Królewskiej Wystawie Kwiatów w Arkadach Kubickiego

Królewska Wystawa Kwiatów „Muzeum w zgodzie z naturą” w Ogrodach Zamkowych i w Arkadach Kubickiego potrwa od 10 do 13 czerwca. W jej trakcie imię "Królowej Warszawy" otrzyma unikatowa odmiana róży, która stanie się wizytówką Ogrodów Zamku Królewskiego.

Inne aktualności

Jak podano w informacji przesłanej PAP, "historycznym rezydencjom królów i możnych często towarzyszyły założenia ogrodowe. Dzięki procesowi odtworzenia Ogrodów Górnego i Dolnego, przeprowadzonemu w ostatnich latach, Zamek Królewski w Warszawie ponownie stał się kontynuatorem wielowiekowej tradycji sztuki ogrodowej, a także jej mecenasem, zaangażowanym w edukację i wspieranie zjawisk artystycznych na tym polu. Ważnym wydarzeniem realizowanym w ramach tej misji jest +Królewska Wystawa Kwiatów+".

Głównym punktem programu wystawy będzie premierowa prezentacja nowej, unikatowej odmiany róży, która stanie się wizytówką Zamku Królewskiego w Warszawie. Kwiat zostanie uroczyście ochrzczony imieniem "Królowej Warszawy" 12 czerwca o godz. 12 w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie słynna śpiewaczka operowa Małgorzata Walewska.

Arkady Kubickiego podzielone zostaną na strefy tematyczne, z których każda prezentować będzie inne spojrzenie na relacje między przyrodą, sztuką i ekologią. W Ogrodach Zamkowych pojawią się rzeźby, dekoracje różane i inne formy florystyczne oraz inne atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Królewską Wystawę Kwiatów będzie można zwiedzać od 10 czerwca do 13 czerwca w godzinach 10–20.

W Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie będzie można oglądać wystawę rzeźby ogrodowej i kompozycji florystycznych "Cztery Żywioły i Dziewięć Muz". Będzie również strefa relaksu dla rodzin i specjalne atrakcje dla dzieci. Królewska Trasa Ogrodowa to ścieżki dydaktyczne po Ogrodach Zamku Królewskiego. Przewidziane są również oglądać projekcje filmów w ramach Kina Letniego.

Wystawie będą towarzyszyć takie wydarzenia jak m.in. konferencja "W zgodzie z naturą", występ Grupy La Dance, pokazy florystyczne i wykłady o tematyce ogrodowej. 

Źródło:

PAP