EN

8.03.2023, 14:50 Wersja do druku

Warszawa. „Mała Syrenka” - musical na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w MTM

Mazowiecki Teatr Muzyczny zaprasza na Małą Syrenkę - muzyczną baśń nie tylko dla dzieci, w reżyserii Jana Bzdawki, z muzyką wybitnego kompozytora Mikołaja Hertla, librettem i tekstami piosenek Grażyny Orlińskiej - poetki, autorki licznych tekstów piosenek. Pokazy premierowe odbędą się 17 i 18 marca.

fot. proj. Andrzej Pągowski/ mat. teatru

Twórcy spektaklu zabierają Widzów do podwodnego, tajemniczego świata, do morskiej krainy zamieszkałej przez baśniowe stworzenia, którym będziemy towarzyszyć w pierwszej miłości, zauroczeniu, rozczarowaniu, poszukiwaniu tożsamości i swojego miejsca w świecie. Nie zabraknie wzruszeń i humoru.

Nasza Mała Syrenka jest nie tylko baśnią o nieszczęśliwej miłości i cenie, jaką przychodzi czasem płacić za swoje marzenia. Jest opowieścią o dojrzewaniu i niełatwej sztuce akceptacji siebie. O odwadze poszukiwania, w plątaninie losów, własnej ścieżki. O tym, by idąc za głosem serca – nie zgubić drogi powrotnej. Odnaleźć siebie i (z całym bagażem dobrych i złych doświadczeń) sobą pozostać. Takie wyzwanie postawiliśmy przed Małą Syrenką i takie też jest przesłanie naszego musicalu: BĄDŹ SOBĄ – Grażyna Orlińska o spektaklu.

Jan Bzdawka, reżyser i odtwórca roli Króla Mórz mówi: Dom rodzinny to budowanie silnego fundamentu na przyszłość. Taki jest podwodny świat Małej Syrenki, pełen zaufania, szczerości, wolności. „Mała Syrenka” to historia o miłości, odwadze, porażce i nadziei. Nasza Mała Syrenka jest autentyczna i spontaniczna, odważna i prawdziwa, ma pozwolenie na doświadczanie życia. Akceptuje siebie taką jaka jest. Idzie za głosem serca, nie kalkuluje. Robi to co chce, życie ją doświadczy, nauczy i wskaże drogę. Syrenka myślała, że nogi dadzą jej szczęście… trzeba czasami coś stracić, aby docenić życie. Sztuką jest uczyć się na błędach.

Twórcy położyli mocny akcent na stronę wizualną spektaklu. Scenografia autorstwa Grzegorza Policińskiego, laureata Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury na długo pozostanie w głowach małych i dużych Widzów.

Twórcy spektaklu:
Muzyka: Mikołaj Hertel
Libretto i teksty piosenek: Grażyna Orlińska

Reżyseria: Jan Bzdawka
Choreografia: Paulina Andrzejewska-Damięcka
Kierownictwo muzyczne: Mieczysław Smyda
Kostiumy: Agnieszka Wyrwał

Projekcje multimedialne: Adam Keller
Scenografia: Grzegorz Policiński
Reżyseria światła: Maciej Igielski
Korepetytorzy: Ewa Łobaczewska, Mateusz Gramburg, Jakub Zmysłowicz

Mała syrenka: Patrycja Serwatka, Ewa Szczypińska
Babcia: Anna Korcz, Krystyna Tkacz
Król Morza: Jan Bzdawka, Łukasz Nowicki
Syreny (Siostry Małej Syrenki):
Siostra I Layla: Sandra Bożewicz, Aleksandra Gotowicka
Siostra II Savanna: Natalia Kłodnicka, Joanna Olek
Siostra III Zoe: Maja Gniadek, Kaja Mianowana
Czarownica: Ola Bieńkowska, Marta Florek
Książe: Jakub Ciesielski, Piotr Janusz
Nieznajoma: Monika Bestecka, Ewa Łobaczewska
Morskie dziewczyny/ Morskie straszydła: Liudmyla Hronska, Agata Kuczyńska, Julia Mach, Marta Pierzchała, Anna Maria Wicka, Julia Szuba/ Nikola Zientarska
Marynarze / Morskie straszydła: Santi Bello, Michał Bronk, Bartłomiej Kamiński, Stanisław Kazimierczak, Antoni Olszewski/ Mateusz Teliński, Paweł Strymiński
Muzycy:
Mieczysław Smyda, Maciej Przestrzelski, Piotr Kaniuga – skrzypce, Wojciech Skóra – wiolonczela, Maria Peradzyńska-Filip – flet, Katarzyna Langer – klarnet, Kamil Karaszewski – waltornia, Mateusz Gramburg – fortepian, Andrzej Zielak - gitara basowa, Marcin Jahr - instrumenty perkusyjne, Urszula Nowakowska-Żwirdowska - harfa

Do zobaczenia w Mazowiecki Teatrze Muzycznym!

Szczegóły na www.mteatr.pl oraz profilu Teatru na Fb i IG

Źródło:

Materiał nadesłany